herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

258/2012 w sprawie funkcjonowania punktu opieki medycznej nocnej i weekendowej na terenie Gminy Dębno i Boleszkowice

 

Zgłoszona przez Pana Tomasza Jaremę  interpelacja na XVIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 29 lutego 2012r.

 

 

w sprawie funkcjonowania punktu opieki medycznej nocnej i weekendowej na terenie Gminy Dębno i Boleszkowice

 

 

 

Treść zapytania:Chciałbym poruszyć temat dot. działań Starosty na rzecz mieszkańców Gminy Dębno i Gminy Boleszkowice w sprawie uruchomienia punktu opieki medycznej nocnej i weekendowej. W listopadzie 2011r. Starosta poinformował, że uzyskano wolę realizacji przedmiotowych świadczeń w Dębnie przez podmiot wyłoniony przez NFZ w trybie konkursu ofert oraz, że zostały wskazane pomieszczenia będące w strukturze Szpitala w Dębnie z przeznaczeniem na świadczenie usług w zakresie nocnej i świątecznej opieki ambulatoryjnej. W związku z powyższym proszę poinformować od kiedy zacznie funkcjonować punkt opieki medycznej nocnej i weekendowej w pomieszczeniach budynku Szpitala Powiatowego
w Dębnie.

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

 

 

W dniu 15 marca 2012 roku odbędzie się  konkurs na stanowisko Dyrektora SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia, tj. nawiązania  z kandydatem stosunku pracy, sprawa nocnej i świątecznej opieki zostanie jemu przekazana.

W grudniu 2011 roku w przedmiotowej kwestii prowadzone były rozmowy  pomiędzy ówczesnym p.o. dyrektora Szpitala, a Prezesem NZOZ im. Jana Pawła II w Myśliborzu.  Z uwagi na zaistniałe okoliczności dot. zagrożenia działalności, a następnie brak finansowania Oddziału Położniczo – Ginekologicznego przez NFZ, działania mające na celu przywrócenie kontraktu zostały uznane jako priorytetowe.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 19-03-2012 08:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 19-03-2012
Ostatnia aktualizacja: - 19-03-2012 08:47