Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Myśliborzu
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

253/2012 w sprawie sytuacji wychowanków w nowoutworzonej placówce: Powiatowy Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Dębnie:

 

Zgłoszona przez Pana Tadeusza Maćkałę  interpelacja na XVIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 29 lutego 2012r.

 

w sprawie sytuacji wychowanków w nowoutworzonej placówce: Powiatowy Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Dębnie:

 

Treść zapytania:Jak wygląda sytuacja dzieci w połączonych placówkach Domu Dziecka w Barlinku i Placówki Wielofunkcyjnej. Jakie są ustalenia poczynił Członek Zarządu – Pan  Andrzej Rudnicki  jako oddelegowanego z Zarządu do zbadania sytuacji.

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

 

W związku z połączeniem placówek od 01.01.2012 oraz zaleceniami Inspektora Wydziału Polityki Społecznej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie przeprowadzającego wizytację Placówki w Barlinku dotyczącą zapewnienia bezpieczeństwa dzieci,w miesiącu styczniu zmniejszono liczbę wychowanków i utworzono 1 grupę wychowawczą, która funkcjonuje na jednym poziomie. Obecnie w ciągu tygodnia w grupie przebywa 11 dzieci, które pozostaną do ukończenia szkoły tj. do kwietnia i czerwca 2012. Poza Placówką w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Strzelcach uczy się 4 wychowanków, którzy zabierani są z Ośrodka i urlopowani na weekend do rodzin – 2 osoby; 1 wychowanek, który przebywał na długotrwałej ucieczce, został 06.02.2012 odwieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego  w Polanowie jednak w dniu 16.02 dokonał ucieczki z MOW. Do Placówki w Dębnie przeniesiono 7 wychowanków. Z Panem Andrzejem Rudnickim odbyło się spotkanie w miesiącu lutym, na którym omówiono sytuację dzieci w Placówkach i zapoznano z planowanymi działaniami. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 19-03-2012 08:01
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 19-03-2012
Ostatnia aktualizacja: - 19-03-2012 08:01