herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

224/2012 w sprawie ustalenia warunków wynajmu pomieszczeń na filię PUP w Barlinku

 

Zgłoszona  przez Pana Tadeusza Maćkałę interpelacja na XVIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 25 stycznia 2012r.

w sprawie ustalenia warunków wynajmu pomieszczeń na filię PUP w Barlinku

Treść zapytania:

Dnia 06.12.2011r. Zarząd Powiatu upoważnił Dyrektora PUP do rozmów z Fundacją Talent Promocja Postęp w sprawie ustalenia warunków wynajmu pomieszczeń na filię PUP w Barlinku. W związku z tym jakie były wyniki ustaleń, biorąc pod uwagę, iż jest to budynek Powiatu.

Treść udzielonej odpowiedzina sesji:

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myśliborzu – Beata Stachurska poinformowała, że nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje w sprawie przeniesienia punktu obsługi bezrobotnego Powiatowego Urzędu Pracy w Barlinku. Zauważyła, że budżet Powiatowego Urzędu Pracy na utrzymanie obiektu w 2012 roku jest bardzo ograniczony, dlatego też został zmieniony regulamin organizacyjny jednostki co spowoduje zmianę organizacji pracy w Urzędzie. W punktach obsługi bezrobotnych w Barlinku i w Dębnie pozostanie po dwóch pracowników. Dodała, że koszty utrzymania budynku na ul. Lipowej w Barlinku są wysokie i  PUP nie poradzi sobie z utrzymaniem tego budynku w ramach posiadanych środków. Zauważyła, że obecnie szuka się innych rozwiązań lokalowych. Był pomysł, aby przenieść punkt obsługi bezrobotnego w Barlinku z ul. Lipowej na ul. Szosową do bursy. Szczecińska Fundacja Talent-Promocja-Postęp wyraziła wolę udostępnienia pomieszczeń na II piętrze z uwagi na charakter prowadzonej działalności i zaplanowanych przez Fundację działań. Zauważyła, że warunki w wyremontowanych pomieszczeniach są bardzo dobre, jednakże są w nich bardzo wąskie korytarze, które nie spełniają oczekiwań Urzędu, ponieważ nie ma odpowiedniego miejsca na poczekalnie dla ok. 1.000 bezrobotnych miesięcznie. Dodała, że pomieszczenia na piętrze byłyby znacznym utrudnieniem dla bezrobotnych. Pomieszczenia na parterze obecnie zajmuje Stowarzyszenie Bratek i oraz Przedszkole Specjalne prowadzone przez to Stowarzyszenie. Poinformowała, że od września br. przedszkole ma mieć nową siedzibę i być może będzie możliwość zajęcia parteru. Zaznaczyła, że pod uwagę będą brane tańsze rozwiązania lokalowe, do których dostosuje się Urząd. 

Wicestarosta Powiatu – Andrzej Potyra poinformował, że budynek na ul. Lipowej w Barlinku nie jest wynajęty, jest on przejęty notarialnie za „przysłowiową złotówkę” i właścicielem jest Powiat Myśliborski. Stwierdził, że przejęcie budynku jest jednym z sukcesów poprzedniej kadencji. Zauważył, że jest krytyka, iż budynek jest drogi w utrzymaniu, jednak należy wprowadzić kilka zmian, które w przyszłości zaowocują. W poprzedniej kadencji był pomysł, aby w Barlinku i w Dębnie zrobić małe file jednostek (Wydział Komunikacji, PUP, ZUS, Urząd Skarbowy) w jednym budynku. Jednak z uwagi na zmiany organizacyjne i zapowiadane reformy nie udało się tego zamiaru zrealizować. Zauważył, że Powiat wyremontował własny budynek i podniósł jego wartość.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 08-03-2012 13:11
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 08-03-2012
Ostatnia aktualizacja: - 08-03-2012 13:11