herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

191/2011 w sprawie komercjalizacji PZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie

 

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 21 grudnia 2011r.

 

w sprawie komercjalizacji PZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie:

 

Treść zapytania:

 

Radny Powiatu – Wojciech Wojtkiewicz

zauważył, że SPZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie na dzień 31.09 br. przedstawił na posiedzeniu Zarządu sprawozdanie finansowe, które było niezbędne do wyliczenia wskaźnika zadłużenia. Zapytał od kiedy zobowiązania szpitala staną się zobowiązaniami Powiatu jeśli zostanie podpisane dokument o komercjalizacji szpitala. Kolejno zapytał, jak będą rozkładały się zobowiązania Szpitala? Ile zostanie w SPZOZ Szpital Powiatowy Dębno, a ile z nich przejmie Gmina Dębno? Zapytał, czy zostało to już ustalone? Kolejno stwierdził, że premię mają uzyskać szpitale, które dobrowolnie poddadzą się komercjalizacji, jednak przedstawiane są w mediach informacje, że większość szpitali, które poddały się przekształceniom w dalszym ciągu generują długi.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

zauważył, że w protokołach z posiedzeń Zarządu można zobaczyć, że wskaźnik był wyliczany na koniec 2010r. Zauważył, że nie było rozporządzeń wykonawczych, dlatego została podjęta decyzja odnośnie wyceny ruchomości i nieruchomości. Dlatego należy zrobić to w roku 2011. Wskaźnik będzie liczony raz jeszcze. Dodał, że w niczym to nie koliduje, ponieważ nie ma jeszcze wzoru, który będzie podlegał wypełnieniu. Może być tak, że Powiat będzie musiał duży dług przejąć na siebie. Zauważył, że jest możliwość uzyskania dotacji ze Skarbu Państwa. Dodał, że kwota jest ograniczona, dlatego trzeba się spieszyć. Nie ma formalnego zagrożenia w tym zakresie, trzeba być tylko gotowym do otrzymania tej dotacji – będzie to przychód Powiatu.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 24-01-2012 15:18
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 24-01-2012
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 17-02-2012 08:38