herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

190/2011 w sprawie remontu ZOL przy SPZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie

 

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 21 grudnia 2011r.

 

 

w sprawie remontu ZOL przy SPZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie:

 

Treść zapytania:

 

Radny Powiatu – Wojciech Wojtkiewicz

zauważył, że na posiedzeniu dnia 23 listopada br. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Dębnie przedstawił propozycje zmian i remontów w  ZOL w Dębnie. Zarząd wypracował swoje propozycje i przekazał je do szpitala. W związku z tym zapytał jaka była odpowiedź  Dyrektora na te propozycje? Kolejno stwierdził, że Rada Miejska w Dębnie zabezpieczyła kwotę 500.000 zł. na remont ZOL. Zapytał dlaczego Zarząd nie przyjął wniosków Dyrektora tylko sam próbował narzucić swoje rozwiązanie.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

poinformował, że w miesiącu sierpniu br. Gmina Dębno przyznała uchwałą środki finansowe w wysokości 500.000 zł na remont. Została podpisana umowa pomiędzy Gminą a Szpitalem. Obecnie trwają prace remontowe, które mają być zakończone w lutym 2012r. Poinformował, że umowa jest aneksowana i zostanie przygotowany kolejny aneks dot. przedłużenia terminu realizacji inwestycji.Stwierdził, że nie było kolizji pomiędzy tym, co zaproponował Dyrektor, a co Zarząd. Dodał, że chodzi o to, aby usprawnić funkcjonowanie Oddziału Interny, który z dwóch poziomów – znalazł się na jednym. Zauważył, że sugestie Zarządu i sugestie Dyrektora w niektórych zakresach były zbieżne, w niektórych nie, ale nie kolidowały z pracami tam wykonywanymi. Odnośnie kwestii kontraktu poinformował, że na tym etapie nie miała ona miejsca. Dodał, że oddział ZOL będzie gotowy na przyjęcie pacjenta. Zauważył, że była wstępna akceptacja do zwiększenia ilości miejsc i zwiększenia kontraktu. Będzie to podlegało aneksowi z chwilą kiedy oddział zostanie oddany do użytkowania. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 24-01-2012 08:14
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 24-01-2012
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 17-02-2012 08:38