herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

188/2011 w sprawie aktów wykonawczych do ustawy o działalności leczniczej

 

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 21 grudnia 2011r.

 

w sprawie aktów wykonawczych do ustawy o działalności leczniczej

 

Treść zapytania:

 

Radny Powiatu – Wojciech Wojtkiewicz

stwierdził, że brak jest aktów wykonawczych do ustawy o działalności leczniczej. Przypomniał, że na poprzedniej sesji Starosta zarzucił, że mówi nieprawdę, jednak w dokumentacji Zarządu powoływano się na argument, że nie ma aktów wykonawczych do ustawy. W związku z tym zapytał po której stronie leży prawda. Kolejno zapytał dlaczego nie można wcześniej zaprezentować Radzie Powiatu projektów przekształcania szpitala.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

poinformował, że brakuje wzoru, który stanowi załącznik do Rozporządzenia Ministra Skarbu, który pozwoliłby rozpocząć komercjalizację.  Dodał, że jest to wniosek, który wypełni Dyrektor szpitala. Zauważył, że wniosek będzie podstawą do rozpoczęcia i zakończenia procesu komercjalizacji. Obecnie wniosek jest projektem, który jest dostępny na stronie Ministerstwa. Podkreślił, że gdy wniosek będzie już dokumentem  publicznym, to będzie on przedmiotem posiedzeniem wszystkich organów w Powiecie oraz przedmiotem sesji Rady Miejskiej w Dębnie.  

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 24-01-2012 08:06
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 24-01-2012
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 17-02-2012 08:37