herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

170/2011 w sprawie odpowiedzi na pytanie: dlaczego z opinii budowlanej wynika, że w pierwszej kolejności należy zabezpieczyć dach w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Myśliborzu:

 

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 21 grudnia 2011r.

 

Treść zapytania:

 

w sprawie odpowiedzi na pytanie: dlaczego z opinii budowlanej wynika, że w pierwszej kolejności należy zabezpieczyć dach w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Myśliborzu:

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Zgodnie z opinią inspektora nadzoru budowlanego świadczącego usługi dla Starostwa obecne pokrycie dachu stwarza dalsze zagrożenie zalewania budynku, a co za tym idzie prowadzi do dalszych uszkodzeń. Nieekonomiczne jest przystąpienie i wykonanie robót we wnętrzu, gdyż najpierw należy wyeliminować przyczynę przecieków. Dlatego też należy najpierw wyremontować dach. Przy wydaniu takiej opinii wzięto pod uwagę aspekt ekonomiczny (przy remoncie pomieszczenia i dalszym jego zalewaniu niektóre roboty remontowe będzie należało powtórzyć, co spowoduje zapłatę za nie kolejny raz) oraz aspekt technologiczny (kolejność wykonywania robót – najpierw wyeliminowanie przyczyny przecieków, później likwidacja uszkodzeń). Zgodnie z opinią termin wykonania remontu zarówno dachu sali gimnastycznej, jak i ścian wewnętrznych powinien zostać przesunięty na wiosnę 2012 roku w związku z tym,  że koszt inwestycji przekroczy kwotę 60 000,00 zł i będzie trzeba uruchomić procedurę przetargową.

 

 

1)      odnośnie pytania radnego Wojciecha Wojtkiewicza w sprawie sali gimnastycznej przy ZS w Myśliborzu

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

poinformował, że nie prowadzi się zajęć wychowania fizycznego na sali. Zauważył, że Zarząd nie czeka z decyzjami, by grzyb nie rozniósł się dalej. Dodał, że po stronie ubezpieczyciela są deklaracje i rozstrzygnięcia, że to, co jest wewnątrz budynku będzie pokryte z odszkodowania. Jednak nie można przystąpić do tych prac, ponieważ przyczyną tego jest uszkodzony dach. W momencie kiedy przyczyna zostanie usunięta będzie można zrealizować całe zadanie. Zauważył, że po raz trzeci środki publiczne będą musiały być przeznaczone na remont sali gimnastycznej. Kolejno przedstawił wysokość środków, jakie zostały przeznaczone na ten cel w latach ubiegłych. (za pierwszym razem kwota: 713.741,43 zł na remont dachu, następnie na wymianę CO i częściową modernizację sali gimnastycznej, w tym elewacja w kwocie: 852.886 zł). Dodał, że obecnie również zostaną przekazane środki na ten cel, gdyż remont jest niezbędny. Zauważył, że było dwóch wykonawców i małym sukcesem byłoby wyciągnięcie konsekwencji wobec tych osób, które prowadziły remonty. Podkreślił, że usterki zostaną usunięte i sala będzie do dyspozycji.

 

 

Uzupełnienie odpowiedzi na piśmie:

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 16-01-2012 13:20
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 16-01-2012
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 17-02-2012 08:31