herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

166/2011 w sprawie przyczyn odwołania Dyrektora ZSP Nr 2 w Barlinku i funkcjonowania w szkole e-dzienników oraz zabezpieczenia serwerów informatycznych:

 

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 21 grudnia 2011r.

 

Treść zapytania:

 

w sprawie przyczyn odwołania Dyrektora ZSP Nr 2 w Barlinku i funkcjonowania w szkole e-dzienników oraz zabezpieczenia serwerów informatycznych:

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Podstawą odwołania Pana Tomisława Cieślewicza – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Barlinku było naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych, polegających na braku nadzoru i niewypełnianiu podstawowych obowiązków dyrektora, jako osoby odpowiedzialnej za całokształt funkcjonowania kierowanej przez niego placówki. Nie miało to związku z przekazywaniem za pokwitowaniem dzienników lekcyjnych wychowawcom.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Dyrektorów szkół stosowany przez firmę LIBRUS system jest zgodny z ustawą o ochronie danych osobowych i gwarantuje szkole bezpieczeństwo przechowywania danych osobowych. Daje gwarancję najwyższej klasy technologii zapewniającej bezawaryjność systemu i bezpieczeństwo przechowywania danych. Dostęp do danych jest zabezpieczony hasłem, a transmisja kodowana zgodnie ze standardami bezpieczeństwa.

Rodzaje zabezpieczenia:

- profesjonalne centrum kolokacyjne IQ, zewnętrzny serwer na którym są przechowywane dane, współczynnik niezawodności SLA 99,97% (Dane Banku Śląskiego są przechowywane na tych serwerach)

- każde hasło musi się składać z 8 znaków duże, małe literki i cyferki, zmiana hasła co 30 dni, hasło jest unikalne ponieważ każdy użytkownik przy pierwszym logowaniu musi zmienić na swoje zachowując z zgodnie z ustawą wytyczne np. 8 znaków

- bezpieczna transmisja danych protokołem https, szyfrowane połączenia SSL 256 Bitów HTTPS (ang. HyperText Transfer Protocol Secure) to szyfrowana wersja protokołu HTTP. Zamiast używać w komunikacji klient-serwer niezaszyfrowanego tekstu, szyfruje go za pomocą protokołu SSL. Zapobiega to przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych.

- autoryzacja użytkowników oraz rejestr wykonywanych operacji

- technologia internetowa - wszystkie operacyjne wykonywane na serwerach dostawcy pod okiem profesjonalnych administratorów IQ.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 16-01-2012 13:18
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 16-01-2012
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 17-02-2012 08:30