herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

153/2011 w sprawie remontu sali gimnastycznej w ZS w Myśliborzu:

 

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 26 października br.

Treść zapytania :

w sprawie remontu sali gimnastycznej w ZS w Myśliborzu:

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Naczelnik Wydziału IGP – Mariusz Szeliga

poinformował, że inwestycja realizowana jest od 2001 roku, I etap finansowany był z kontraktu wojewódzkiego i obejmował remont sali gimnastycznej (w tym dach, podłogę). Inwestorem jest Powiat Myśliborski. Dodał, że zadanie realizowały dwie firmy – I etap Firma Ogólnobudowlana z Nowogródka Pomorskiego, kierownikiem budowy był wówczas Pan Wołąsewicz, a Inspektorem nadzoru Pan Jerzy Cholewa. I etap odebrany był przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Zauważył, że okres gwarancji minął w 2009 roku i po tym okresie zaczęły się zalania. W 2010 roku rozpoczął się II etap inwestycji – finansowany ze ZPORR, wykonawcą była Firma z Kostrzyna; etap obejmował ocieplenie ścian, nie było natomiast w zakresie obróbek blacharskich. Zaznaczył, że ekspertyza nie stwierdza jednoznacznie, która firma zawiniła. Dodał, że zostały przeprowadzone na budynku szkoły oględziny. Firma, która udzieliła gwarancji zobowiązała się do zabezpieczenia dachu na zimę, aby nie było dalszych zacieków oraz poprawi stwierdzone niedoróbki. Wizję nadzorował twórca ekspertyzy. Odnośnie środków na odgrzybienie i naprawę sali poinformował, że uzyskano je z ubezpieczenia. Natomiast jeśli chodzi o środki finansowe na remont dachu – zostanie przekazana ekspertyza dla kancelarii prawnej, aby pociągnąć do odpowiedzialności pierwszą firmę, gdyż oględziny wykluczyły winę drugiej firmy.        

 

Kolejno:

 

 

Naczelnik Wydziału OKS – Mirosława Salasa

odnośnie zajęć wychowania fizycznego w ZS w Myśliborzu poinformowała, że szkoła posiada aulę, siłownię oraz ma dostęp do Stadionu Miejskiego, ponadto w budowie jest ORLIK – tak więc uczniowie będą odbywali planowe zajęcia wychowania fizycznego. Dodała, że Dyrektor ZS w Myśliborzu uzyskała zgodę Burmistrza M i G Myślibórz, aby zajęcia pozalekcyjne mogły się odbywać w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Myśliborzu. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 02-12-2011 14:13
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 02-12-2011
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 17-02-2012 08:29