herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

110/2011 w sprawie sytuacji w SPZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie; (zajęcia komornicze szpitala, zapłata za nadlimity, uregulowanie zobowiązań publiczno-prawnych, czy szpital posiada środki finansowe, aby nie dopuścić do krytycznej sytuacji do końca roku?)

 


Zgłoszona przez Pana Tadeusza Maćkałę interpelacja na XI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 28 września br.


Treść zapytania :

 

  •  
  • w sprawie sytuacji w SPZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie; (zajęcia komornicze szpitala, zapłata za nadlimity, uregulowanie zobowiązań publiczno-prawnych, czy szpital posiada środki finansowe, aby nie dopuścić do krytycznej sytuacji do końca roku?)

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

 

Dyrektor SPZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie – Waldemar Skrzypiec

w sprawie przyznanych środków dla oddziału położniczo – ginekologicznego:– poinformował, że nadwykonania nie dotyczą tylko oddziału ginekologicznego, ale również interny, pediatrii, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej endoskopii i kolposkopii. Dodał, że szpital uzyskał znaczną kwotę za nadwykonania, środki te pozwoliły na zapłatę w całości zobowiązań publiczno - prawnych wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zauważył, że w trakcie trwania roku udało się zwiększyć wysokość kontraktów dla Szpitala Powiatowego w Dębnie.

Odnośnie pytania radnego: czy szpital posiada środki, aby nie doprowadzić do kolejnego zajęcia komorniczego odpowiedział, że szpital nie posiada środków finansowych, ponieważ nie jest jednostką budżetową. Zaznaczył, że szpital może jedynie wypracować środki finansowe, które musi zaakceptować Narodowy Fundusz Zdrowia. Przypomniał, że w poprzednich latach znaczne kwoty były podważane przez NFZ, ponadto były przeprowadzane kontrole i nakładane kary pieniężne na szpital. Dodał, że przez lata część oddziałów systematycznie nie wykonywała kontraktów, co powodowało zmniejszenie kontraktów na kolejny rok. Poinformował, że w listopadzie będą prowadzone rozmowy dotyczące aktualizacji wysokości kontraktów na 2012 rok. Zaznaczył, że szpital musi wypracować kontrakty i zadbać, aby NFZ ich nie podważył. Kolejno zauważył, że zła sytuacja finansowa szpitala trwa już od kilkunastu lat, dług szpitala ciągle wzrastał. Zwrócił uwagę na fakt, iż strata szpitala i stan zobowiązań wymagalnych zmniejszył się w porównaniu do I półrocza br. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 15-10-2011 19:27
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 15-10-2011
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 16-02-2012 12:40