herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

99/2011 w sprawie uzyskanych oszczędności z tytułu wprowadzonych kolektorów w jednostkach powiatu:

Zgłoszona  przez Pania Wojciecha Wojtkiewicza  interpelacja na XI sesji Rady Powiatu   w Myśliborzu z dnia 28 września  br

 

 

Treść zapytania :

 

 w sprawie uzyskanych oszczędności z tytułu wprowadzonych kolektorów   w jednostkach powiatu:

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

 

SP ZOZ Szpital Powiatowy w Barlinku:w okresie zimowym sezonach 2008/2009 oraz 2009/2010 – od X do IV (układ kolektorów wspiera układ centralnego ogrzewania i c.w.u.), przy uwzględnieniu tych samych okresów grzewczych, nie biorąc po uwagę wysokości temperatur analizowanych okresów zimowych, oszczędności zużycia energii cieplnej wyniosły ok. 10%. W okresie letnim (układ kolektorów słonecznych stanowi główne źródło energii cieplnej do podgrzania c.w.u.) w analogicznych latach – od VI do VIII – oszczędność zużycia energii cieplnej wyniosła ok. 41%.

Ponieważ w okresie letnim 2010 roku dokonywano próbnych rozruchów systemu kolektorów, do porównania przyjęto lata 2009 i 2011.

 

DPS dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu:(układ kolektorów wspiera system ogrzewania z kotłowni DPS i c.w.u.), porównując okresy zimowe (z instalacją solarną i bez) nie biorąc po uwagę wysokości temperatur analizowanych okresów zimowych,zmniejszeniu uległo zużycie oleju opałowego o ok. 0,3%, co nie ma przełożenia finansowego gdyż wzrosły ceny oleju opałowego. Ogółem koszty wzrosły o 22%.

W okresie letnim zużycie oleju opałowego zmniejszyło się o 27%, co miało również wymiar  finansowy, tj. nakłady finansowe zmniejszyły się o 8% (pomimo wzrostu cen oleju opałowego).

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 07-10-2011 13:35
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 07-10-2011
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 16-02-2012 12:37