herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

95/2011w sprawie efektów pracy Zespołu do przeprowadzenia analizy dotychczasowej formy organizacyjnej Szpitali Powiatowych i przedstawienia możliwych kierunków zmian w tym zakresie:

Zgłoszona  przez Pania Wojciecha Wojtkiewicza  interpelacja na XI sesji Rady Powiatu   w Myśliborzu z dnia 28 września  br

Treść zapytania :

 

 w sprawie efektów pracy Zespołu do przeprowadzenia analizy dotychczasowej formy organizacyjnej Szpitali Powiatowych i przedstawienia możliwych kierunków zmian w tym zakresie:

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Efektem pracy Zespołu ds. przeprowadzenia analizy dotychczasowej formy organizacyjnej Szpitali Powiatowych i przedstawienia możliwych kierunków zmian w tym zakresie jest wypracowanie modeli dalszego funkcjonowania szpitali w Barlinku i w Dębnie.    W przypadku SP ZOZ Szpital Powiatowy w Barlinku zarówno w roku 2011, jak i 2012 nie są planowane zmiany formy organizacyjno – prawnej. Jednostka posiada płynność finansową, samodzielnie obsługuje kredyt długoterminowy, szpital od wielu lat bilansuje się, Gmina Barlinek deklaruje wsparcie finansowe z tytułu modernizacji i rozbudowy Szpitala.

W przypadku SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie wypracowano model przekształcenia Szpitala w spółkę kapitałową przy udziale Gminy Dębno - Gmina Dębno w maju br. Uchwałą Rady Miejskiej wyraziła wstępną wolę na podjęcie działań prowadzących do komercjalizacji Szpitala Powiatowego w Dębnie wspólnie z Powiatem Myśliborskim.

Dokumenty dot. prac Zespołu znajdują się w Biurze ds. Zdrowia i Spraw Społecznych; odbyło się 1 posiedzenie całego Zespołu, dodatkowo 1 spotkanie w Barlinku oraz 2 spotkania dot. szpitala w Dębnie. Nie ma ustalonych kryteriów częstotliwości spotkań.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 07-10-2011 13:32
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 07-10-2011
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 16-02-2012 12:36