herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

34/2011 radnego Tadeusza Maćkały w sprawie przebiegu prac modernizacyjnych prowadzonych w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Północnej 15 w Myśliborzu; w sprawie nieczynnych składowisk odpadów na terenie Powiatu Myśliborskiego; w sprawie zabezpieczenia środków finansowych dla Poradni Psychologiczno ? Pedagogicznej w Myśliborzu; w sprawie naruszenia dyscypliny finansów publicznych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Barlinku; w sprawie wzrostu zobowiązań w SPZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie

 

INTERPELACJE RADNEGO TADEUSZA MAĆKAŁY

ZGŁOSZONE NA VIII SESJI RADY POWIATU W MYSLIBORZU

DNIA 29 CZERWCA 2011R.

 

 

 

Radny Powiatu – Tadeusz Maćkała

złożył następujące interpelacje:

  1. kiedy Szpital w Dębnie nie będzie generował długów, w jakim terminie to nastąpi? 
  2. został rozstrzygnięty konkurs na Dyrektora w ZS w Smolnicy, ale bez konkursu przedłużono Dyrektorowi np. w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Barlinku (w której to są rażące naruszenia finansów publicznych). Dlaczego w jednym przypadku był ogłoszony konkurs, a w drugim nie? z czego to wynika?
  3. kontrowersyjna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Barlinku. Rażąco narusza finanse publiczne. Oczekuję działania ze strony Zarządu! Co Zarząd Powiatu zrobi z tą Poradnią?
  4. czy projekt na remont budynku przy ul. Północnej 15 jest kompletny, bo ciągle są jakieś zmiany i nie wiem, czy wszystko zostało ujęte, czy też nie w tym projekcie?
  5. jak brzmi umowa zawarta z wykonawcą na prace przy ul. Północnej 15 w Myśliborzu, ponieważ Starostwo zabezpiecza kwotę 20.000 zł w związku z kradzieżą. Czy zobowiązaliśmy się dozorować tego wykonawcę?
  6. czy prace inwestycyjne prowadzone przy ul. Północnej są prowadzone zgodnie z harmonogramem?
  7. ...brakuje środków finansowych na wynagrodzenia dla nauczycieli w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Myśliborzu, a jak wiemy, mamy obowiązek zapewnić mieszkańcom dostęp do usług świadczonych przez PPP. Gdy zabrakło logopedy - mieszkańcy musieli jeździć z dziećmi do poradni na terenie innych powiatów, dlatego, aby uniknąć tego typu sytuacji - apeluję, aby skierować środki finansowe do PPP w Myśliborzu.
  8. jest kilka nieczynnych wysypisk na terenie Powiatu Myśliborskiego, niech Wydział BOŚ zajmie się tematem, niech poprosi o badania wody przy wysypiskach. Można tam pobrać próbki i przekazać je do badania do Sanepidu... Chodzi o to, aby sprawdzić, czy te wysypiska nie zagrażają dla wód podziemnych. Jak sprawa wygląda w całym powiecie?

 

 

 

ODPOWIEDZI NA INTERPELACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 08-08-2011 09:00
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 08-08-2011
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 08-08-2011 14:39