herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

31/2011 radnego Ryszarda Wiśniaka w sprawie nowelizacji Statutu Powiatu Myśliborskiego; w sprawie remontu przepustu na odcinku drogi Równo ? Lutówko; w sprawie udostępnienia uchwały nowelizującej procedury uchwalenia budżetu Powiatu Myśliborskiego

 

INTERPELACJE RADNEGO RYSZARDA WIŚNIAKA

ZGŁOSZONE NA VI SESJI RADY POWIATU W MYSLIBORZU

DNIA 27 KWIETNIA 2011R.

 

 

w sprawie nowelizacji Statutu Powiatu Myśliborskiego:

 

powiedział: jesteśmy na początku IV kadencji i każda Kadencja ma to do siebie, że życie jest dynamiczne. Na jednej z sesji radna Alina Sznabowicz mówiła, że skończył się czas dżentelmenów, że sesje są dziwne, dłuższe i takie inne… wszystko reguluje przede wszystkim Statut Powiatu Myśliborskiego – jako Konstytucja. Należałoby się przyjrzeć tym zapisom, przeanalizować je i niektóre rzeczy dołączyć, bądź też wyrzucić. W związku z tym, żeby usprawnić nasze obrady, zarówno Komisji, jak i sesji Rady – proponuję następującą interpelację: wnioskuje o dokonanie zmian w Statucie Powiatu Myśliborskiego poprzez przygotowanie i opracowanie załącznika, jako immanentnej części Statutu pt.: Regulamin obrad Rady Powiatu w Myśliborzu, a także o ewentualne rozważenie wprowadzenie zapisu dot. możliwości inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców naszego Powiatu w ważnych sprawach społecznych i obywatelskich – popartych odpowiednią ilością podpisów. Takie praktyki są stosowane w sporej części gmin. Po 5-ciu miesiącach zauważyłem ,że kontakt informacyjny pomimo Internetu, gazet itp. między organami powiatu a społeczeństwem jest bardzo mizerny.

 

 

w sprawie remontu przepustu na odcinku drogi Równo – Lutówko:

 

Drugie pytanie – bardziej szczegółowe do Starostów i do Zarządu. Czy i kiedy jest przewidywany remont końcowy tego słynnego przepustu za Lutówkiem między dwoma jeziorami na drodze powiatowej Barlinek – Równo, gdyż dotychczasowe prace są jedynie zabezpieczeniem tymczasowym. Jeśli nie będzie to zrobione, raz a dobrze, to za chwilę to runie i nie będzie przejazdu.

 

 

w sprawie udostępnienia uchwały nowelizującej procedury uchwalenia budżetu Powiatu Myśliborskiego:

 

Kolejna interpelacja: wnioskuję o przygotowanie uchwały nowelizującej procedury uchwalenia budżetu Powiatu. A zbliżamy się do tego, teraz już od maja zaczynamy się do tego przygotowywać. Jeśli dotychczasowa uchwała jest aktualna – proszę o przedstawienie jej do wglądu.

 

 

 

ODPOWIEDZI ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 08-06-2011 10:26
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 08-06-2011
Ostatnia aktualizacja: - 08-06-2011 10:26