herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

29/2011 radnego Tomasza Jaremy kontynuacja interpelacji z poprzedniej sesji ? w sprawie bieżącego utrzymania dróg powiatowych na terenie Gminy Boleszkowice; w sprawie rocznej stopy oprocentowania kredytów SPZOZ Szpitali Powiatowych w Barlinku i w Dębnie; w sprawie świadczeń zdrowotnych w zakresie nocnej i świątecznej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej w SPZOZ Szpital Powiatowy w Barlinku i w Dębnie; w sprawie remontu drogi krajowej nr 23

 

INTERPELACJE RADNEGO TOMASZA JAREMY

ZGŁOSZONE NA VI SESJI RADY POWIATU W MYSLIBORZU

DNIA 27 KWIETNIA 2011R.

 

 

kontynuacja interpelacji z poprzedniej sesji – w sprawie bieżącego utrzymania drógpowiatowych na terenie Gminy Boleszkowice:

 

na początku odniosę się do interpelacji z poprzedniej sesji. Pierwsze moje pytanie brzmiało: kto i jak często będzie sprzątał drogi na terenie Gminy Dębno i Gminy Boleszkowice w 2011 roku. Po pierwsze nie otrzymałem odpowiedzi odnośnie dróg powiatowych z terenu Gminy Boleszkowice. Wnioskuję, że w Boleszkowicach drogi powiatowe nie będą sprzątane przez Powiat Myśliborski.

 

 

kontynuacja interpelacji z poprzedniej sesji –w sprawie rocznej stopy oprocentowania kredytów SPZOZ Szpitali Powiatowych  w Barlinku i w Dębnie:

 

Moje kolejne pytanie z poprzedniej sesji brzmiało: ile kosztują nas kredyty zaciągnięte na potrzeby szpitala w Dębnie wraz z odsetkami i prowizjami. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie pytałem, jakie są zobowiązania Szpitala Powiatowego w Dębnie, bo takie dane można odczytać ze sprawozdań finansowych przedstawionych przez Dyrektorów szpitali. Mam nadzieję, że dowiem się jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytów i poręczeń udzielonych Szpitalowi Powiatowemu w Dębnie i w Barlinku. W związku z powyższym proszę o przedstawienie jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania wyliczona dla całkowitego kosztu kredytów i poręczeń oraz zobowiązań w obu szpitalach.

 

 

w sprawie świadczeń zdrowotnych w zakresie nocnej i świątecznej  ambulatoryjnej  opieki zdrowotnej w SPZOZ Szpital Powiatowy w Barlinku i w Dębnie:

 

Będąc przy temacie szpitali moje kolejne pytanie będzie dotyczyło tej samej problematyki. W związku z przegranymi przetargami przez nasze szpitale na świadczenia weekendowe i popołudniowe proszę o przedstawienie przez Zarząd ile osób potrzebujących pomocy medycznej od 1 marca br. do dnia dzisiejszego odwiedziło szpitale w Barlinku i w Dębnie po południu lub w weekendy i zostało odesłanych do przychodni świadczących takie usługi lub innych szpitali.

 

w sprawie remontu drogi krajowej nr 23:

 

Kolejne moje pytanie poruszy kwestię dróg. Czy będzie remontowany i modernizowany odcinek drogi krajowej nr 23 Sarbinowo – Myślibórz na odcinku Sarbinowo – do skrzyżowania w kierunku Różańska. Jeśli tak, to w jakim terminie. Odcinek tej drogi jest bardzo niebezpieczny dla jej użytkowników. Jeżeli Zarząd nie posiada takiej wiedzy zwracam się z prośbą o podjęcie działań w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie odnośnie jak najszybszego remontowania i modernizowania odcinka tej drogi. 

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

[…] pozostała jeszcze kwestia pytania radnego Tomasza Jaremy, który po części też nie był zadowolony ze swojej odpowiedzi, po czym sprecyzował swoje pytanie – myślę, że taką odpowiedź otrzyma, jeśli byłby niezadowolony, to prosiłbym ponownie doprecyzować. W kolejnej kwestii, którą radny poruszył, czy droga nr 23 Różańsko – Sarbinowo, kiedy będzie remontowana, w jakim okresie czasu i jak… Ja tu, w tym miejscu jestem zdziwiony Pana pytaniem, bo 4 lata był Pan radnym poprzedniej kadencji, chwilę członkiem Zarządu i dziwi mnie, że nie podjął Pan żadnych czynności, żeby już ta droga była zrobiona. 4 lata to sporo, jednak widać, że ze słabym skutkiem, bo dalej jeździliśmy po dziurach. Chcę przypomnieć swoje słowa z grudnia 2010r, kiedy radny Maćkała pytał mnie właśnie o tę drogę oraz o drogę przy ul. Łużyckiej w Myśliborzu. Poinformowałem wówczas, że prowadzę rozmowy                       i uzgodnienia. Na posiedzeniu Komisji przekazałem radnemu Maćkale jedną z informacji                   i powtórzę ją jeszcze raz. Natomiast nie jest tajemnicą, że radny Tomasz Jarema z Dębna do Myśliborza w jedną bądź drugą stronę. I zdążył pewnie zaobserwować utrudnienia ruchu mające miejsce ostatnimi miesiącami, gdzie boki jezdni są frezowane i usuwane uszkodzenia w  jezdni. Będzie to wykonane od Dębna do Pszczelnika. To zajęło jakieś trzy miesiące, więc myślę, że w ciągu czterech lat też można było uzgodnić to Sarbinowo i dziś byłoby dalej. Nikt nie zrobił w dzisiejszych czasach całej nawierzchni, gdzie wiemy, że polityka jaka jest prowadzona w Rządzie jest ukierunkowana na EURO 2012 i dot. budowy dróg i autostrad i tam są przekserowane pieniądze. To padły stwierdzenia polityka i politykowanie… To Państwo jak najbardziej politykujecie… wszystko ma przełożenie nie tu, tylko troszkę wyżej… Wasze stanowiska również są podyktowane pewnymi przynależnościami, które reprezentujecie i będziecie nam reprezentować do jesieni, a wtedy jeszcze bardziej… To wszystko musimy zrozumieć i rozumiemy, bo macie do tego prawo… Wracając do drogi, będzie ona z pewnością zrobiona, będą jeszcze najprawdopodobniej zrobione odwodnienia, czyli kanalizacja burzowa na drodze Ostrowiec – Barnówko. Dobrze, że tak jest, jeśli się uda jeszcze w tym lub w przyszłym roku, w zależności od środków finansowych, żeby ten odcinek w okolicach Sarbinowa, który jest najbardziej niebezpieczny, nie ma tam ścieżki rowerowej (którą Gmina też bardzo długo buduje i zbudować nie może)… To co uda się wynegocjować z Generalną Dyrekcją Dróg, żeby poprawić stan tej drogi. Idąc dalej, żeby nie zawęzić odpowiedzi dla radnego Jaremy, to myślę, że powinien radny odczytać Protokół z którego wynika, że miał tam pełną odpowiedź.

 

 

ODPOWIEDZI ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 08-06-2011 10:24
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 08-06-2011
Ostatnia aktualizacja: - 08-06-2011 10:24