herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

27/2011 radnego Tadeusza Maćkały w sprawie wykorzystania bazy, zbilansowania potrzeb remontowych, zwrotu subwencji dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach; w sprawie podjęcia uchwały przez Zarząd Powiatu dot. wysokości subwencji na 1 ucznia w szkołach niepublicznych; w sprawie wysokości subwencji przypadającej na poszczególne jednostki oświatowe w Powiecie Myśliborskim; w sprawie subwencji dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Myśliborzu, w sprawie wolnych środków finansowych na koniec 2010r. oraz ich wykorzystania

 

INTERPELACJE RADNEGO TADEUSZA MAĆKAŁY

ZGŁOSZONE NA VI SESJI RADY POWIATU W MYSLIBORZU

DNIA 27 KWIETNIA 2011R.

 

 

 

w sprawie wykorzystania bazy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach

 

Czy planuje się w tej Kadencji 100% wykorzystanie bazy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach? Obecnie wykorzystanie tej bazy jest na poziomie 60%. Wiemy, że Ośrodek ma duże możliwości, tylko pytanie, czy Zarząd ma coś w planie?

 

 

w sprawie zbilansowania potrzeb remontowych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Renicach

 

Czy dokonano zbilansowania potrzeb remontowych w MOW Renice, i jaką kwotę należy zabezpieczyć, aby wyremontować ten ośrodek. Jak wiemy Państwo przyznaje subwencję na ten ośrodek, a Rada tego nie realizuje… 

 

 

w sprawie zwrotu subwencji dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach:

 

Czy planuje się zwrot należnej subwencji dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach. Według danych przedstawionych w materiałach wynika, że jest to kwota ponad 1.107.178 zł. Chciałbym przypomnieć, że od roku 2005 do 2011 włącznie zabrano temu ośrodkowi kwotę 3.929.810 zł. w związku z tym, że dobrze znamy ten ośrodek – wiemy, że wymaga on wielu remontów, a oprócz tego można tam przyjąć jeszcze ok. 40%. Dlatego moje kolejne pytanie:

 

 

ODPOWIEDZI UDZIELIŁ:

 

Wicestarosta Powiatu – Andrzej Potyra

[…] chciałoby się 100% subwencji przekazać dla każdej naszej jednostki, ale rzeczywistość mamy inną. Radny Tadeusz Maćkała doskonale wie, że są takie jednostki, które mieszczą się w subwencji i są takie, które się nie mieszczą. W ramach całej naszej oświaty możemy te pieniądze przesuwać i tam gdzie jest za mało możemy te środki przekazać. Pamiętamy jak najbardziej o MOW Renice. Widzieliśmy na zdjęciach, które pokazywał nam wcześniej Dyrektor, że dużo zostało już zrobione w poprzednich latach. Mamy przygotowany projekt na cały remont Ośrodka. Wspomnę, że jest to zabytkowy obiekt. Podobny obiekt mamy w Smolnicy i jak wiemy cały czas tam trwają prace remontowe. Bardzo dużo wykonano tam w poprzedniej kadencji od remontu centralnego, po remont dachu. Można wymieniać do wieczora co zostało zrobione, jakie decyzje zostały podjęte. Dyrektor wnioskuje o kolejne środki. Osobiście jeżdżę, doglądam. Te prace, które są niezbędne będziemy się starali w miarę możliwości realizować. Tak, jak wspomniał wcześniej Dyrektor chcemy zwiększyć ilość wychowanków, co również pozwoli nam na zwiększenie subwencji. Jest to obiekt, który jest naszym „oczkiem w głowie”. Chociaż w tamtej kadencji były rozmowy o ewentualnej zamianie tego obiektu.

 

w sprawie podjęcia uchwały przez Zarząd Powiatu dot. wysokości subwencji na 1 ucznia w szkołach niepublicznych:

 

Czy Zarząd Powiatu podjął uchwałę w sprawie wysokości subwencji na 1 ucznia w szkołach niepublicznych.

 

 

w sprawie wysokości subwencji przypadającej na poszczególne jednostki oświatowe w Powiecie Myśliborskim:

 

Proszę o informację ile subwencji przypada na poszczególne jednostki oświatowe w Powiecie Myśliborskim zgodnie z przekazaną metryczką ostatecznej kwoty subwencji należącej. Na dzień dzisiejszy wiadomo ile wynosi, ale ja np. nie wiem tego… Uważam, że należy się taka informacja dla radnych, którzy są tym zainteresowani? Chciałbym mieć taką informację.

 

 

w sprawie subwencji dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Myśliborzu:

 

Ze sprawozdania z pracy Zarządu wynika, że nie przyznano należnej subwencji dla ZSP Nr 3 w Myśliborzu? Szkoła zwróciła się o o kwotę 141.000 zł na remont schodów, klatek schodowych, remont klas, sanitariatów. Zabiera się tą subwencję do innych szkół – nie wiem dokładnie gdzie. Starosta musiałby na ten temat odpowiedzieć. Zarząd Powiatu negatywne rozpatrzył wniosek Dyrektora ZSP nr 3 w Myśliborzu pomimo tego, że subwencja dla tej szkoły jest znacznie wyższa, aniżeli kwota, o jaką zwrócił się Dyrektor w swoim wniosku.

 

 

w sprawie wolnych środków finansowych na koniec 2010r. oraz ich wykorzystania:

 

Ile wynosiły na dzień dzisiejszy wolne środki finansowe na koniec roku i jak je rozdysponowano?

 

 

 

ODPOWIEDZI ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU  

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 08-06-2011 10:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 08-06-2011
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 08-06-2011 10:21