herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

24/2011 radnego Tomasza Jaremy w sprawie harmonogramu realizacji inwestycji i remontów na drogach powiatowych; w sprawie zobowiązań Szpitala Powiatowego w Dębnie

 

INTERPELACJE RADNEGO TOMASZA JAREMY

ZGŁOSZONE NA V SESJI RADY POWIATU W MYSLIBORZU

DNIA 31 MARCA 2011R.

 

 

w sprawie harmonogramu realizacji inwestycji i remontów na drogach powiatowych:

 

w związku z tym, że na poprzedniej sesji został uchwalony budżet na 2011 rok proszę o przedstawienie kto i jak często będzie sprzątał drogi na terenie Gminy Dębno i Gminy Boleszkowice w 2011 roku.

Proszę również o przedłożenie harmonogramu i zakresu robót przewidzianych na 2011 rok na drogach powiatowych na terenie Powiatu Myśliborskiego.

 

ODPOWIEDZI UDZIELIŁ: 

 

Członek Zarządu – Józef Getman

kto będzie sprzątał drogi powiatowe i jak często… Drogi powiatowe, które podlegały utrzymaniu: ul. Chojeńska, Gorzowska, Zielona w Dębnie, w Barlinku: ul. Szosowa, Św. Bonifacego, Myśliborska i Okrętowa. Jak pamiętam drogi były w różnym etapie utrzymywane przez różnych usługobiorców. W pierwszym okresie II kadencji Rady Powiatu były sprzątane przez nasze obwody – działające dotychczas. W latach wcześniejszych było to zlecane firmom, które brały udział w przetargu. Koszt tego przedsięwzięcia wynosił ok. 20.000 zł. na dzień dzisiejszy Zarząd podjął decyzję, że utrzymanie dróg powiatowych będziemy wykonywać we własnym zakresie. Jak często będzie to wykonywane? Najbardziej intensywne  sprzątanie nastąpi w okresie wiosennym po tzw. zimowym utrzymaniu. Wtedy jest największa ilość piachu, który należy posprzątać. Jest to chyba najgorszy okres, aby utrzymać czystość na tych drogach.  Po tym okresie planujemy, że utrzymanie czystości na tych drogach będziemy kontynuować w razie potrzeby. Na dzień dzisiejszy jest to planowane wykonać własnymi siłami. Chciałbym również poinformować o dość przyjemnej sytuacji,  pomimo I nieudanego przetargu – nastąpiło rozstrzygniecie przetargu na ul. Chojeńską w m. Dębno. Zostanie podpisana umowa z wykonawcą i rozpoczniemy budowę ul. Chojeńskiej w m. Dębno. W tym czasie ul. Chojeńska zostanie wyłączona, gdyż nie będzie wymagała sprzątania. Pozostaną tylko dwie ulice: ul. Zielona i ul. Gorzowska.

 

 

w sprawie zobowiązań Szpitala Powiatowego w Dębnie

 

w ostatnim czasie, w miesiącach lutym i marcu dużo mówiło się o sytuacji w szpitalu powiatowym w Dębnie, w tym o jego zadłużeniu. w 2006 roku zadłużenie szpitala Powiatowego w Dębnie – po II kadencji Rady Powiatu wynosiło wg sprawozdań ponad 15.000.000 zł. Na tą kwotę składał się kredyt w wysokości 9.000.000 zł zaciągnięty przez Szpital Powiatowy w Dębnie, 3.000.000 zł – kredyt zaciągnięty przez Starostwo oraz 3.000.000 zł – kredyt kupiecki zaciągnięty u dostawców mediów, leków i niezapłacony ZUS. w związku z powyższym moje pytanie do Zarządu brzmi: ile kosztuje nas powyższy kredyt wraz z odsetkami i prowizjami? Według moich przybliżonych wyliczeń  dług Szpitala Powiatowego w Dębnie na koniec 2006: kredyty, odsetki i prowizje to kwota w wysokości 22.000.000 zł, a Szpitala Powiatowego w Barlinku: 12.000.000 zł.

 

 

POZOSTAŁE ODPOWIEDZI ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 20-04-2011 11:54
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 20-04-2011
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 22-04-2011 10:10