herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

22/2011 radnego Cezarego Krzyżanowskiego w sprawie bezpieczeństwa publicznego mieszkańców Gminy Barlinek; w sprawie prowadzenia strony internetowej Powiatu Myśliborskiego

 

INTERPELACJE RADNEGO CEZAREGO KRZYŻANOWSKIEGO

ZGŁOSZONE NA V SESJI RADY POWIATU W MYSLIBORZU

DNIA 31 MARCA 2011R.

 

 

w sprawie bezpieczeństwa publicznego mieszkańców Gminy Barlinek:

 

Pierwsza dot. poprawy bezpieczeństwa mieszkańców głównie na terenie Gminy Barlinek. W tym miesiącu miała miejsce sytuacja, w której doszło do morderstwa funkcjonariusza w pracy. Chodzi o pracownika firmy, która zajmuje się dostawą energii na terenie Gminy Barlinek. Po zgłoszeniu przez Oddział Dębno, że coś się dzieje na stacji tzw. GBZ – pracownik udał się na miejsce, gdzie został zamordowany. Z informacji jakie posiadam dokonano tej zbrodni na tle rabunkowym. Ktoś chciał wykraść jakieś elementy z tej stacji i tylko dlatego, że został przyłapany – został pozbawiony życia. Był to mieszkaniec Gminy Barlinek. Zastanawiające jest, że na terenie Myśliborza i Dębna funkcjonują Straże Miejskie. W Barlinku takiej straży nie ma. Na terenie Barlinka pracuje ok. 30 policjantów, na terenie Dębna również, a na terenie Myśliborza dlatego, że jest to Powiat – pracuje ponad                       60 policjantów. Mamy też świadomość, że jako kraj – Polska – przygotowujemy się do organizacji EURO 2012. Wiem, że część młodych policjantów po szkołach jest skierowanych do jednostek, które będą wspierały te działania. Myślę, że nie może się to odbywać kosztem bezpieczeństwa mieszkańców. Rada ma swojego delegata do Komisji Bezpieczeństwa                    i Porządku Publicznego w osobie radnego Tadeusza Maćkały, dlatego bardzo proszę o podjęcie analizy. Czy nie jest zasadne, aby np. część tych policjantów, którzy funkcjonują w Myśliborzu  - przynajmniej okresowo przenieść do Barlinka, czy Dębna jeśli jest taka potrzeba. 

 

 

ODPOWIEDZI UDZIELIŁ: 

 

Wicestarosta Powiatu – Andrzej Potyra

odnośnie tego nieszczęśliwego wypadku, który miał miejsce w Barlinku. Był to mój kolega, znaliśmy się od wielu lat, w ENEI pracował ponad 30 lat… Myślę, że w tym przypadku i Policja nic by nie pomogła, ale na pewno by pomógł i z tego się orientuję, a jak wiemy firma ENEA jest jedną z najbogatszych firm w Polsce, dlatego dziwię się, że w takim miejscu nie było monitoringu. Uważam, że gdyby był monitoring to i złodzieje byliby bardziej ostrożni wchodząc na ten teren. Nie wiem jak sytuacja w tej chwili się przedstawia, nie wiem, czy przestępcy zostali już zatrzymani, czy też nie. Ale faktycznie jest to zastanawiające.

 

 

w sprawie prowadzenia strony internetowej Powiatu Myśliborskiego:

 

Druga sprawa dot. upubliczniania na stronach internetowych informacji dla mieszkańców Powiatu Myśliborskiego dot. adaptacji budynku przy ul. Północnej 15 na nową siedzibę Starostwa. Myślę, że inwestycja, która według kosztorysu była warta ok. 10.000.000 zł – powinna być szeroko omówiona z mieszkańcami. Powinien być przedstawiony harmonogram, sposób zagospodarowania oraz wszystkie informacje jakie są możliwe do przedstawienia dla mieszkańców. Wiem, że mieszkańcy interesują się tego typu informacjami.

 

 

POZOSTAŁE ODPOWIEDZI ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 20-04-2011 11:50
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 20-04-2011
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 22-04-2011 10:09