herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

10/2011 radnej Danuty Patkowskiej kontynuacja interpelacji z II sesji Rady Powiatu ? w sprawie dofinansowania prac w kościele parafialnym w Mostkowie, w sprawie Centrum Kształcenia Praktycznego w Barlinku, w sprawie miesięcznej podwyżki udzielonej pracownikom Starostwa w 2010 r., w sprawie budżetu zadaniowego oraz konstrukcji budżetu Powiatu, w sprawie dyżurów pracownika Wydziału BOŚ pełnionych w Dębnie

 

INTERPELACJE RADNEJ  DANUTY PATKOWSKIEJ

ZGŁOSZONE NA III SESJI RADY POWIATU W MYSLIBORZU

DNIA 26 STYCZNIA 2011R.

 

kontynuacja interpelacji z II sesji Rady Powiatu – w sprawie wniosku o dofinansowanie prac w kościele parafialnym w Mostkowie:

muszę kontynuować sprawę interpelacji z poprzedniej sesji. dostałam odpowiedź, która mnie oczywiście nie satysfakcjonuje, dlatego będę prosiła o uzupełnienie. Chciałabym, aby wszyscy usłyszeli, że na moje pytanie dotyczące dofinansowania prac w kościele parafialnym w Mostkowie otrzymałam bardzo szeroką odpowiedź i w sumie wyszło na to, że Komisja ds. Opiniowania wniosków o udzielenie dotacji negatywnie zaopiniowała wniosek ze względu na braki formalne wniosku, które zostały w piśmie wymienione. Tylko, że ja nie o to pytałam. Pytałam o to i w tym momencie zawsze będę o to pytała… Skoro była uchwała Zarządu, bo taka uchwała jest. Ja ją mam! Wzięłam ją z dokumentacji Biura Rady, ponadto jest uchwała Rady z 29 października 2010r. gdzie przyznajemy te pieniądze. W tym momencie, w świetle tego, co Pani Skarbnik opowiada nam do znudzenia: „państwo rządzą, państwo decydują, państwo dzielą”. w tym momencie my podzieliliśmy, my ustaliliśmy i pieniądze  nie poszły tak, jak chcieliśmy, bo szanowna Komisja coś ustaliła. O ten fakt mi chodzi. Również chodzi mi o fakt, że powinniśmy piętnować wykorzystywanie niektórych sytuacji do prywatnych celów. Bo jeżeli Pan Potyra pojechał do Mostkowa i powiedział, że te pieniądze są. Ja teraz oczekuję, że Pan Potyra pojedzie i mieszkańców przeprosi i wyjaśni dlaczego te pieniądze tam nie trafiły i dlaczego nie została wykonana ani uchwała Zarządu ani uchwała Rady. I o to mi chodzi.

 

kontynuacja interpelacji z II sesji Rady Powiatu – w sprawie Centrum  Kształcenia Praktycznego w Barlinku

Pytałam też o Centrum  Kształcenia Praktycznego w Barlinku, bo wnioskowałam, aby takie Centrum Kształcenia Praktycznego utworzyć w Dębnie. Ten wniosek proponowałam połączyć z wnioskiem powołania takiego Centrum w Dębnie. Jak również chodziło o to (Pani Przewodnicząca ja sformułuje to na piśmie, żeby nie było wątpliwości)… bo w tym momencie chodziło mi o to, że tajemnicą Poliszynela jest to, że ten wniosek kryje za sobą kosztorys, plus, minus, jest bardzo okrojony i szacunkowy na kwotę 1.000.000 zł. My mówimy hucznie o Centrum Kształcenia Praktycznego, po czym nie mówimy, że to nas kosztuje 1.000.000 zł. Co mnie jeszcze interesowało… Przygotuje w tym zakresie szczegółową informację dot. gospodarki mieniem przy ZSP Nr 1 w Barlinku przy ulicy Szosowej. W sensie takim, które pomieszczenia są do dyspozycji szkoły, jakim podmiotom to dzierżawimy – chodzi mi tutaj o wszystkie instytucje. Wymieniłam Stowarzyszenie Wabar, ale tam podmiotów jest o wiele, wiele więcej. Ale ja sobie pozwolę to na piśmie załączyć.

 

kontynuacja interpelacji z II sesji Rady Powiatu – w sprawie kwoty miesięcznej podwyżki udzielonej pracownikom Starostwa Powiatowego w Myśliborzu w 2010 roku:

 

Pytałam też konkretnie o kwotę miesięcznej podwyżki, która została udzielona pracownikom Starostwa w 2010 roku. Przypominam, że przekazaliśmy na ten cel kwotę 342.920 zł. po prostu interesowała mnie kwota miesięczna, która skutkuje teraz na rok 2011. Brak normalnych założeń do budżetu – podkreślam – normalnych, powoduje, że urzędnicy                      z niecierpliwością czekają kiedy skończy się kadencja, by dostać podwyżkę. Uważam, że te pieniądze ludziom należą się jak psu buda. Starosta powinien nagradzać pracowników za ich pracę, a nie za to, że kończy się kadencja. To jest po prostu chore, jakaś patologiczna sytuacja. z tym się jeszcze nigdzie tak naprawdę nie spotkałam.

w sprawie budżetu zadaniowego oraz konstrukcji budżetu Powiatu Myśliborskiego na 2011 rok

Chciałabym jeszcze wrócić do tematu budżetu zadaniowego. Dlaczego my się już tym nie zajmujemy i dlaczego ten budżet ręcznie sterowany i manipulowany dalej uchwalamy. Powinniśmy sobie postawić jakiś priorytet. Nowa kadencja się zaczyna i tak samo powinniśmy do tego podejść. Mój apel i wniosek do konstrukcji budżetu na 2011 rok: dlaczego za każdym razem, kiedy są wypracowywane dochody – my odrębną uchwałą te dochody wprowadzamy przecież wiemy, że są pewne dochody stałe wynikające z umów. możemy już te wydatki zaplanować w budżecie. Dlaczego się takich prostych rzeczy nie robi?

w sprawie dyżurów pracownika Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska pełnionych w Dębnie

Na koniec chciałam zapytać dlaczego się skończyły dyżury pracownika Wydziału Budownictwa w Dębnie. jest to źle odebrane. Muszę powiedzieć, że wyjazd w kwestii załatwienia spraw związanych z pozwoleniem na budowę to nie jest jeden wyjazd. Naprawdę ten pracownik, który przyjeżdżał do Dębna – spełniał swoja rolę. Ze strony mieszkańców są nadal oczekiwania na poradnictwo w tym zakresie. Nie psujmy czegoś, co funkcjonowało dobrze.

 

ODPOWIEDZI NA INTERPELACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 23-02-2011 09:17
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 23-02-2011
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 23-02-2011 10:13