herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

4/2011 radnego Tadeusza Maćkały kontynuacja interpelacji z II sesji Rady Powiatu ? w sprawie przebudowy oraz bieżącego utrzymania dróg; w sprawie budowy chodników oraz remontu drogi

 

INTERPELACJE RADNEGO TADEUSZA MAĆKAŁY

ZGŁOSZONEA NA III SESJI RADY POWIATU W MYSLIBORZU

DNIA 26 STYCZNIA 2011R.

 

kontynuacja interpelacji z II sesji Rady Powiatu – w sprawie szczegółowego rozliczenia zadania pn: „Przebudowa dróg łączących północną część miasta Barlinek z drogą wojewódzką DW 156”.

 

nie jest tak do końca, jak zostało powiedziane, ponieważ na swoją interpelację otrzymałem tylko jedną odpowiedź. Interpelacje zgłosiłem dwie i miałem otrzymać na obie odpowiedź na piśmie. Odpowiedź, którą otrzymałem jest tylko częściowa, w niewielkiej ilości dotyczy tego, o co pytałem. Odpowiedź dotyczyła ulicy Szosowej i ronda w Barlinku, chodziło o rzeczowe i finansowe rozszerzanie tej inwestycji, a otrzymałem na koniec rzeczywiste wykonanie tej inwestycji. Mam w tej chwili dwa dokumenty, jeden dokument mówi o tym jak wyglądała sytuacja po przetargu, a drugi dotyczy sytuacji po realizacji. Chciałem, żeby przedstawić mi to kolejno – rzeczowo i finansowo – jak po kolei była rozszerzana inwestycja. Druga interpelacja dotyczyła ulicy Łużyckiej, od ulicy Gorzowskiej do ulicy Lipowej. Otrzymałem odpowiedź od Starosty, że w roku bieżącym nawierzchnia tej ulicy będzie projektowana, a pozostałe rzeczy będą realizowane w eksploatacji. Chciałbym zaznaczyć, że na dzień dzisiejszy tą ulicą dalej nie można normalnie chodzić. Są tam wielkie zastoiska wody, ludzie są ochlapywani przez pojazdy tamtędy przejeżdżające. Studzienki kanalizacyjne są nieczynne. Profile jezdni w ogóle nie są zachowane, studzienki są oblepione asfaltem i nie ma możliwości, aby do tych studzienek dostała się woda opadowa, czy pośniegowa. A jeśli chodzi o chodnik tuż koło młyna, to lepiej już iść po śniegu, czy też ulicy, aniżeli po tym chodniku. zaznaczę jeszcze, że był to jedynie informacja telefoniczna, jaka Starosta uzyskał od Pani Dyrektor. Uważam, że należy zwrócić się na piśmie do Dyrektora Dróg w Pyrzycach w sprawie bieżącego utrzymania drogi.

 

kontynuacja interpelacji z II sesji Rady Powiatu – w sprawie przebudowy oraz bieżącego utrzymania drogi

Jeśli chodzi o ulicę Królewiecką łącznie z chodnikami, to na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Prokurator stawiał wniosek, aby wykonać tam chodnik od ulicy począwszy aż do miejscowości Golenice z uwagi na fakt, iż droga ta jest niebezpieczna szczególnie dla pieszych. byłem bardziej powściągliwy w swojej interpelacji i proponowałem, aby ten chodnik był przynajmniej wybudowany do miejscowości Sobienice włącznie. Na tę interpelację również nie otrzymałem odpowiedzi. zamykam już temat poprzednich interpelacji i przechodzę do kolejnych.

 

w sprawie budowy dalszego odcinka chodnika przy ulicy Łużyckiej w Myśliborzu do ostatnich zabudowań w kierunku Myśliborzyc:

Moja kolejna interpelacja dotyczy również dróg powiatowych. Chodzi mi przede wszystkim o chodnik przy ulicy Łużyckiej, który został wybudowany w 2/3 przez 13 lat – od I kadencji. Ta sytuacja miała miejsce dopiero wówczas jak zginęła tam kobieta, ponieważ tam nie ma chodnika i w części chodzi się tam drogą, co jest bardzo dużym zagrożeniem. Ulica ta jest bardzo niebezpieczna jest tam wiele wąwozów, zakrętów i stwarza. Należy w końcu przyznać, że przyczyną tego śmiertelnego wypadku była zła nawierzchnia drogi, brak chodnika, jak i brak oświetlenia. Sprawca tego wypadku do dnia dzisiejszego nie został złapany i pewnie już tak się nie stanie, bo minęły już 2-3 lata. Budowa tego chodnika jest nieodzowna. Uważam, że zarząd powiatu powinien poważnie podejść do tego tematu. Chodzą tam na pieszo dzieci do szkoły – zadbajmy o ich bezpieczeństwo.

 

w sprawie budowy chodnika w miejscowości Kruszwin:


Kolejna kwestia dotyczy budowy małego chodnika w miejscowości Kruszwin. Jak niejednokrotnie słyszeliśmy z tej mównicy, że „wszystkie dzieci są nasze”, to dbajmy o nie. W miejscowości Kruszwin przy przystanku autobusowym brak jest chodnika, dzieci, które czekają na autobus stoją tam w błocie i w wodzie. Uważam, że nie są to duże pieniądze, a z pewnością wykonanie takiego chodnika z pewnością poprawiłoby korzystanie z przestanku autobusowego.

w sprawie remontu drogi powiatowej Kierzków – Golenice na długości 2 km k/Kierzkowa:

Kolejna kwestia dotyczy drogi powiatowej do Kierzkowa. Odcinek na długości 2 km od I kadencji jest w fatalnym stanie. Wielu radnych tu obecnych i tych, których już tutaj nie ma obiecywało, że ta droga zostanie poprawiona. owszem, ta droga została wzmocniona, ale jedzie się po niej, jak po „kocich łbach”, jak po bruku. Przy tej drodze znajduje się również szkoła, gdzie krzyżuje się droga powiatowa z wojewódzką i gminną – uważam, że tam również dla bezpieczeństwa powinno wykonać się chodnik.

ODPOWIEDZI NA INTERPELACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 23-02-2011 09:15
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 23-02-2011
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 23-02-2011 10:26