herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

1/2011 radnego Tadeusza Maćkały w sprawie drogi wojewódzkiej Ławy - Otanów oraz w sprawie zadania pn. "Przebudowa dróg łączących północną część miasta Barlinek z drogą wojewódzką DW 156"

 

INTERPELACJE RADNEGO TADEUSZA MAĆKAŁY

ZGŁOSZONE NA II SESJI RADY POWIATU W MYSLIBORZU

DNIA 29 GRUDNIA 2010R.

 

 

w sprawie drogi wojewódzkiej Ławy - Otanów

 

chciałbym wrócić do interpelacji, którą kiedyś już składałem Interpelacja ta składana była co roku przed budową budżetu i dotyczy drogi Łużyckiej w Myśliborzu, która należy do dróg wojewódzkich. Jak co roku zgłaszam ponownie interpelację, aby zwrócić się do właściciela tej drogi i w końcu ją odwodnić. Wody opadowe nie są odbierane od ul. Lipowej do ul. Gorzowskiej, zbierają się na wysokości młyna przy ul. Łużyckiej. Bardzo ciężko jest pieszemu przebyć ten odcinek drogi w porze deszczowej.

Następna kwestia dotyczy stanu chodników przy ulicy Łużyckiej w Myśliborzu. Stawiam wniosek, aby wyremontować te chodniki.

Kolejno: chciałbym się zorientować jaka jest sytuacja, jeśli chodzi o modernizację drogi krajowej na odcinku Myślibórz – Rów. Wielokrotnie mówiono nam, że modernizacja tej drogi jest ujęta w projekcie, a do tej pory nie widzimy, aby miały się na tym odcinku rozpocząć jakieś prace. Mieszkańcy wsi Sobienice, przez którą przebiega ta droga zgłaszają problemy. Uważam, że należałoby tę kwestię rozważyć oraz zgłosić jako interpelację do Dyrekcji Dróg Krajowych. Niezbędne jest na tym odcinku wybudowanie chodnika w celu  zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, którzy obecnie poruszają się po jezdni.

 

 

w sprawie zadania pn. "Przebudowa dróg łączących północną część miasta Barlinek z drogą wojewódzką DW 156"

kolejna interpelacja odnosi się do sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu. Wnioskuję                     o dokładne przedstawienie radnym rozliczenia inwestycji związanej z budową ulicy Szosowej w Barlinku, łącznie z rozszerzeniami, które miały miejsca. Proszę odnieść się do pierwotnego projektu i porównać go z projektem rzeczywistym – jakim jest wykonanie tej drogi. Proszę więc o przedstawienie takiego rozliczenia kosztowo i rzeczowo na przyszłą sesję. 

 

 

 

 

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 18-02-2011 12:39
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 18-02-2011
Ostatnia aktualizacja: - 18-02-2011 12:39