herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

55/2015 w sprawie naruszenia przepisów prawa i prowadzonych prac przy dokonywaniu pielęgnacji drzewostanu w pasie drogi powiatowej w miejscowości Chłopowo

 

Zgłoszona przez Pana Arkadiusza Mazepę interpelacja na VI sesji Rady Powiatu  w Myśliborzu w dniu 23 marca 2015 roku

 

w sprawie naruszenia przepisów prawa  i prowadzonych prac przy dokonywaniu pielęgnacji drzewostanu w pasie drogi powiatowej w miejscowości Chłopowo.

 

Treść zapytania: 

Jedna z Gazet lokalnych, dla której często informacji udzielają członkowie zarządu Wojciech Wojtkiewicz i Danuta Patkowska, podała informacje o naruszeniu przepisów prawa przy dokonywaniu pielęgnacji drzewostanu w pasie drogi powiatowej
w miejscowości Chłopowo. Kto dokonywał tych prac, na czyje zlecenie, kto sprawował nad nimi nadzór ? Proszę o wyjaśnienie czy faktycznie doszło przy realizacji tego zadania przez Starostwo do naruszenia obowiązujących przepisów prawa?

Treść udzielonej odpowiedzi:

Informuję, że z uwagi na zagrożenie dla ruchu drogowego, w tym głównie pieszego oraz bezpośrednią bliskość sieci energetycznej oraz zabudowy mieszkalnej w miesiącach styczniu i lutym br. w miejscowości Chłopowo przy drodze powiatowej nr 2126Z wykonane zostały prace pielęgnacyjne przy drzewach z gatunku lipa.

Prace te zrealizowano z godnie z przepisami tj. art. 82 ust 1a pkt 1 i 3 ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013 r. poz. 627 ze zm.).

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Janina Sidor 21-04-2015 09:06
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 21-04-2015
Ostatnia aktualizacja: - 21-04-2015 09:06