herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

1052/2014 w sprawie realnej kontroli działalności Szpitala w Dębnie Sp. z o.o.

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na LV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 26 sierpnia 2014 r.

 

w sprawie realnej kontroli działalności Szpitala w Dębnie Sp. z o.o.:

 

Treść zapytania:

Czy zgodnie z zaleceniami i wnioskami audytora wewnętrznego wprowadzono realną kontrolę działalności szpitala w oparciu o sprawdzone metody ekonomiczne, z odpowiedzialnością za podejmowane decyzje?

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Informuję, że kontrola działalności Szpitala w zakresie realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej dokonywana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Natomiast kontrola sprawowana przez Wspólnika ma charakter kontroli prowadzenia spraw Spółki w pierwszej kolejności finansowych. Dlatego też, w wyniku czynności doradczych audytor wewnętrzny przedstawia opinie  lub wnioski dotyczące usprawnienia funkcjonowania jednostki, w której  przeprowadzany jest audyt wewnętrzny. Audytor Wewnętrzny może z własnej inicjatywy składać kierownikowi komórki audytowanej lub  kierownikowi jednostki, w której przeprowadzany jest audyt wewnętrzny  wnioski mające na celu usprawnienie funkcjonowania tej komórki lub  jednostki. Wnioski i opinie dotyczące usprawnienia funkcjonowania  jednostki nie są wiążące. (§31 ust.1 i ust.2 Rozporządzenia Ministra  Finansów z dnia 1 lutego 2010 r. w sprawie przeprowadzania i  dokumentowania audytu wewnętrznego Dz. U. Nr 21, poz. 108, ze zm.).

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 18-09-2014 12:31
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 18-09-2014
Ostatnia aktualizacja: - 18-09-2014 12:31