herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

1036/2014 w sprawie realizacji projektu Termomodernizacji budynków użyteczności publicznej Powiatu Myśliborskiego oraz budowy budynków pasywnych na siedzibę Starostwa oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

Zgłoszona  przez Pana Tadeusza Maćkałę interpelacja na L sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 18 czerwca 2014 r.

 

w sprawie realizacji projektu „Termomodernizacji budynków użyteczności publicznej Powiatu Myśliborskiego” oraz budowy budynków pasywnych na siedzibę Starostwa oraz  Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego:

 

Treść zapytania:

Na Zarządzie dnia 26 maja 2014 r. zapoznano się z pismem Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach. Jak się dowiedzieliśmy, że dotyczyło to sprawdzenia budynku powiatu przy ul. Północnej 15 z możliwością adaptacji i przeniesienia MOW z Renic na ul. Północną 15. Moje pytania jest konkretne czyj to pomysł? Kto z zarządu za tą propozycja głosował?

Co z pomysłem budowy budynku pasywnego przy ul. Celnej na Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, gdzie zabezpieczono środki finansowe na rok 2013 w kwocie 39 tys. zł na dokumentację I - wszy etap a realizacja „0”.

Co z pomysłem budowy budynku pasywnego siedziby Starostwa Powiatowego I etap dokumentacji technicznej, gdzie zabezpieczono środki finansowe w budżecie na rok 2013 w kwocie 46 tys. zł a realizacja „0”.

Modernizacja budynku Starostwa Powiatowego w Myśliborzu plan na rok 2013 552.996 zł wykonanie „0”.

Dlaczego nie realizowano tego zadania? Bo moim zdaniem o budowie nowego budynku na Starostwo to tylko slogany wyborcze.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa
odnośnie obaw w zakresie realizacji projektu termomodernizacji przekazał, że są one bezpodstawne. Zapytał, czy dobrym myśleniem było angażowanie środków publicznych w budynek termomodernizacji przy ulicy Północnej 15 w 2010 roku nie zabezpieczając środków na realizację inwestycji? Przekazał, że dobrym pomysłem jest umiejscowienie wszystkich instytucji w jednym miejscu. Zauważył, że zarzuca się Zarządowi, że nie przyjął 2.000.000 zł zwrotnych środków i że nie kontynuuje tej inwestycji - stwierdził, że nie widzi celu, aby realizować tę inwestycję, ponieważ aby ją zakończyć rzetelnie potrzeba środków, które równe są obecnie budżetowi Domu Pomocy Społecznej. Z opinii niezależnego eksperta wynika, że przy najbliższym remoncie powinno się wymienić wszystkie okna, poza parterem. Stwierdził, że tylko racjonalna polityka finansowa, odpowiedzialność i kompetencja powstrzymały wiele negatywnych skutków dla Powiatu Myśliborskiego.

[…]

Zauważył, że kredyt pod termomodernizacje został wzięty w IV kadencji zgodnie z założeniami III kadencji i wynosił ponad 5.000.000 zł. Przekazał, że nikt nie kwestionuje zasadności realizacji projektu termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej. Dodał, że poprzednicy planując inwestycję zaplanowali ją z kredytów i ze zwrotów prowadzonej inwestycji. Pierwszy zwrot od momentu podpisania umowy otrzymano dopiero po pierwszych dwóch latach. Stwierdził, że częste zmiany w 2013 roku były spowodowane tym, że zwraca się uwagę na różne niebezpieczeństwa, po to aby zmierzać we właściwym kierunku z korzyścią dla Powiatu. Przekazał, że radny Andrzej Potyra będąc Wicestarostą i pracując w Zarządzie IV kadencji do marca 2013 roku mógł zgłosić potrzebę poprawy dokumentacji budynku przy ulicy Północnej 15 – czego nie uczynił.

Dodał, że nie wycofuje się z tematu dotyczącego inwestycji budynku pasywnego Starostwa w lokalizacji przy ul. Celnej w Myśliborzu. Przekazał, że była prośba Zarządu, aby Dyrektor zastanowił się nad przeniesieniem MOW do Myśliborza. Uznał, że nie widzi żadnego zagrożenia ze strony wychowanków, ponieważ wszyscy jesteśmy równi i mamy takie same prawa. Dodał, że nie zamierza niczego zabraniać wychowankom, a jeśli poprawi im warunki wychowawcze, edukacyjne, rozwojowe oraz uda się zapanować nad przemocą i nierównym traktowaniem, będzie to duży sukces.

[…]

Oświadczył, iż ma pomysł na zagospodarowanie budynku przy ul. Północnej 15 w Myśliborzu, jak również plany na Powiat w przyszłej kadencji, które konsekwentnie będą realizowane. Oświadczył, że jego własnym pomysłem było umiejscowienie MOW w budynku przy ulicy Północnej. Dodał, że rozważane są inne możliwości zagospodarowania tego budynku.  

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 28-07-2014 11:00
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 28-07-2014
Ostatnia aktualizacja: Dagmara Gembiak 28-07-2014 11:03