herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

1003/2014 w sprawie założeń do arkusza organizacyjnego i zatwierdzonych kierunkach naboru do klas pierwszych

Zgłoszona przez Panią Danutę Patkowską interpelacja na XLVII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 23 kwietnia 2014r.

 

w sprawie założeń do arkusza organizacyjnego i zatwierdzonych kierunkach naboru do klas pierwszych:

 

Treść zapytania:

 

Proszę o przedstawienie założeń do arkusza organizacyjnego i zatwierdzonych kierunkach naboru do klas pierwszych. - Dotychczas regulowano to uchwałą Zarządu.

 

Treść udzielonych odpowiedzi na sesji:

 

Wicestarosta Powiatu – Alicja Prill
przekazała, że jeżeli chodzi o organizację roku szkolnego 2014-2015 i założeń jakie otrzymali Dyrektorzy Szkół to na ten temat odpowie szerzej Dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Finansowo-Administracyjnej. Przekazała, że są to sugestie jakie Starosta skierował do Dyrektorów Szkół, żeby wzięto pod uwagę pewne aspekty związane z organizacją roku szkolnego pod względem finansowym, administracyjnym i organizacyjnym szkoły.

 

Dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Finansowo-Administracyjnej w Myśliborzu - Tadeusz Grabski
przekazał, że jeżeli chodzi o arkusz organizacyjny i sprawy związane z organizacją placówek oświatowych, to Dyrektor określa szczegółową organizację i jest to jego suwerenna decyzja. Tak więc żaden organ nie może Dyrektorowi narzucić czegokolwiek, bo to jest jego autonomiczna decyzja. W związku z czym nie może być żadnej Uchwały Zarządu, ani Zarządzenia Starosty. W tej sprawie Dyrektor musi przygotować taki projekt do końca miesiąca kwietnia, który zostanie zaakceptowany przez organ prowadzący. W tym momencie organ prowadzący będzie decydował co do wielkości zatrudnionych w arkuszu jeżeli chodzi o sprawy dotyczące ilości klas, ilości nauczycieli,  ilości pracowników pedagogicznych. Również Dyrektor decyduje o tym ilu pracowników będzie w jego szkole, jakiego rodzaju to będą pracownicy. Jest to również jego autonomiczna decyzja i tutaj żadne wytyczne organu prowadzącego w tym miejscu nie mogą być dla niego prawomocne.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 26-06-2014 09:24
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 26-06-2014
Ostatnia aktualizacja: - 26-06-2014 09:24