herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

963/2014 w sprawie pomocy nocnej i weekendowej dla mieszkańców Gminy Dębno i Boleszkowice

Zgłoszona przez Panią Danutę Patkowską interpelacja na XLVI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 26 marca 2014r.

 

w sprawie pomocy nocnej i weekendowej dla mieszkańców Gminy Dębno i Boleszkowice:

 

Treść zapytania:

Dlaczego Zarząd Szpitala w Dębnie nie jest w stanie sporządzić kontraktu na pomoc nocną i weekendową dla mieszkańców Dębna, Boleszkowic i znów będziemy jeździli do Myśliborza?

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Poniżej przedstawiam informację uzyskaną od Prezesa Spółki Szpital w Dębnie:

 

Szpital w Dębnie złożył do NFZ ofertę na zakontraktowanie świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki podstawowej. Oferta została złożona prawidłowo i rozpatrzona w normalnym trybie konkursowym. Szpital w Dębnie Sp. z o.o. otrzymał maksymalną ocenę punktową za kompleksowość i jakość świadczeń ( Przychodnia z Myśliborza otrzymała w tym zakresie jakości niższą ocenę). O wyborze przez NFZ dotychczasowego świadczeniodawcy zdecydowały punkty za ciągłość (kontynuacja umowy) oraz za dostępność - „w przypadku nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej kryterium to dotyczy lokalizacji miejsca udzielania świadczeń w głównym ośrodku administracyjnym na terenie obszaru zabezpieczenia” (cytat z pisma WSOZ/VII-076-06-bg/14 ZOW NFZ – całość pisma dostępna w siedzibie spółki). Położenie w Myśliborzu, jako siedzibie Starostwa Powiatowego, dawało naszemu konkurentowi 10 punktową przewagę tylko za lokalizację.

Ze względu na tak krzywdzące dla Szpitala kryteria oceny ustawione przez Prezesa NFZ Szpital w Dębnie nie wygrał konkursu na te świadczenia. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 25-04-2014 08:43
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 25-04-2014
Ostatnia aktualizacja: - 25-04-2014 08:43