herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

919/2014 w sprawie rozliczenia projektu termomodernizacji

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XLIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 30 stycznia 2014r.

 

w sprawie rozliczenia projektu termomodernizacji:

 

Treść zapytania:

Rozliczenie termomodernizacja ma być do 15 lutego 2015 roku. nie udało się zrealizować zadań, które były w planie, a dot. to sali gimnastycznej na ul. Gorzowskiej w Barlinku. Radni gminni są zaniepokojeni aneksami podpisanymi przez Powiat, które oddalają ostateczne rozliczenie. Obawiają się, że efekty, które uzyskują i te parametry, które musza spełniać po tak długim okresie nie uzyskają parametrów i będą musieli zwrócić pieniądze. Na jakim etapie jest rozliczenie projektu. Co należałoby jeszcze zrobić. Ile Gminy otrzymały zwrotów.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa
w kwestii pytań dotyczących projektu termomodernizacji przekazał, że z uwagi na środki zaplanowane w budżecie inwestycje są realizowane w taki, a nie inny sposób, aby nie doprowadzić do zerwania umowy z partnerami tego projektu. Partnerzy, którymi są Burmistrzowie i Wójtowie poszczególnych Gmin posiadają pełną wiedzę na temat projektu oraz ewentualnych zagrożeń. Odnośnie pytania dlaczego ta inwestycja została rozłożona w czasie przekazał, że wyjaśniał te kwestie w roku 2011, 2012, 2013. Dodał, że w poprzedniej kadencji ówczesny Starosta i Wicestarosta podpisując umowę na termomodernizację zaplanowali realizację wszystkich budynków w roku 2010 i 2011 ze zwrotów z tej inwestycji i z zaciągniętego kredytu. Pierwsze zwroty z tej inwestycji wpłynęły w roku 2013. Przekazał, że nie widzi zagrożenia i nie należy się obawiać, że realizacja projektu będzie dłuższa o 5 lat i zakończy się w roku 2015, a nie teraz. Należy tak wykonywać tę inwestycję, aby po okresie objętym gwarancją wszystko funkcjonowało bez uwag.

Następnie zauważył, że w kwestii rozliczenia projektu termomodernizacji udzielał już odpowiedzi na piśmie i znajdują się one na BIP lub można zapoznać się z nimi w protokole z sesji. Dodał, że wnioski o płatność są złożone i są w trakcie realizacji. Środki pojawiają się na bieżąco po weryfikacji wniosków. Gminy otrzymały wszystkie środki finansowe.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 20-02-2014 09:09
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 20-02-2014
Ostatnia aktualizacja: - 20-02-2014 09:09