herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

917/2014 w sprawie przyszłości Spółki Szkuner Sp. z o.o.

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XLIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 30 stycznia 2014r.

 

w sprawie przyszłości Spółki Szkuner Sp. z o.o.:

 

Treść zapytania:

Miało być lepiej,  „Szkuner” miał służyć społeczeństwu, tak zapewniał Starosta swego czasu. Jaka jest przyszłość tej Spółki? Ponieważ w okresie od stycznia do listopada POSiR wypracował jedynie 150.000 zł. A Prezes Arkadiusz Zawadzki informował Starostę, że potrzeba 600.000 zł. Czy Powiat zamierza wspierać tę Spółkę do momentu wybudowania wyciągu narciarskiego?

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa
przekazał, że na swym posiedzeniu Zarząd Powiatu dyskutował na temat rozwoju Spółki. Sytuacja jest trudna, ale powinny być podejmowane takie działania, aby wypracować dochód, który pozwoli na dalsze funkcjonowanie jednostki. Dodał, że Zarząd nie planuje wsparcia finansowego w roku bieżącym na działalność Szkunera. Zauważył, że nie jest to już jednostka budżetowa, dlatego jej zadaniem jest wypracowywać jak największe dochody poprzez wykorzystanie swojej bazy. Dodał, że drugim produktem turystycznym Powiatu Myśliborskiego, po Parku Linowym w Barlinku może być wyciąg narciarski w Myśliborzu. byłaby to dobra szansa na rozwój Spółki, Myśliborza i całego Powiatu Myśliborskiego.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 20-02-2014 09:03
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 20-02-2014
Ostatnia aktualizacja: - 20-02-2014 09:03