herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

916/2014 w sprawie utrzymania dróg powiatowych w okresie zimowym

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XLIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 30 stycznia 2014r.

 

w sprawie utrzymania dróg powiatowych w okresie zimowym:

 

Treść zapytania:

Ile ton solanki zostało zakupionej, ile zużyto i dlaczego nie posypuje się zakrętów, łuków oraz podjazdów na wiadukty będące w ciągach dróg powiatowych na S3. Podjazd jest bardzo utrudniony.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Naczelnik Wydziału Dróg - Adam Trzciński
poinformował, że w celu zimowego utrzymania dróg zakupiono 850 ton mieszanki piasku z solą, która składowana jest  na terenie obwodu drogowego Cychry. Mieszanka jest stopniowo przerzucana na Myślibórz i Barlinek. Obecnie wykorzystano ok. 120 ton solanki. Kolejno przekazał, że wiadukty przy drodze ekspresowej S3 są utrzymywane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Szczególnie duże utrudnienia na drogach były od 20 stycznia br. po opadach marznącego deszczu i śniegu. Wydział Dróg na bieżąco monitoruje stan dróg. Utrzymanie wiaduktów od strony Szczecina do węzła Myślibórz należy do Generalnej Dyrekcji Oddział w Szczecinie, a od węzła Myślibórz w stronę Gorzowa do Dyrekcji Oddział w Zielonej Górze.
Odnośnie pytania dot. remontu mostu w m. Oborzany poinformował, że taki remont miał miejsce w listopadzie 2013 roku. Zostały wzmocnione i wyrównane dojazdy do mostu.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 20-02-2014 09:02
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 20-02-2014
Ostatnia aktualizacja: - 20-02-2014 09:02