herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

909/2014 w sprawie realizacji projektu pn. Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej

Zgłoszona przez Pana Tadeusza Maćkałę interpelacja na XLIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 30 stycznia 2014r.

 

w sprawie realizacji projektu pn. Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej:

 

Treść zapytania:

Jakie wykonano inwestycje w roku 2013 i ile one kosztowały. Ponieważ w pierwotnym planie w uchwale budżetowej było zaplanowane 3.586.133 zł. Wiadomo, że nie zrealizowano remontu budynku przy ul. Północnej 15 Starostwa za kwotę 1.750.000 zł oraz sali gimnastycznej za kwotę 441.186 zł.
Na jakie zadania przeznaczono pieniądze z niewykonanego remontu budynku Powiatu Myśliborskiego przy ul. Północnej 15.
Jakie prace zostały do wykonania, aby zakończyć projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej Powiatu Myśliborskiego? I na jaką kwotę?
Jaka część projektu termomodernizacji została już rozliczona i ile środków finansowych uzyskano z dofinansowania oraz ile tych środków przekazano partnerskim gminom.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa
w kwestii pytań dotyczących projektu termomodernizacji przekazał, że z uwagi na środki zaplanowane w budżecie inwestycje są realizowane w taki, a nie inny sposób, aby nie doprowadzić do zerwania umowy z partnerami tego projektu. Partnerzy, którymi są Burmistrzowie i Wójtowie poszczególnych Gmin posiadają pełną wiedzę na temat projektu oraz ewentualnych zagrożeń. Odnośnie pytania dlaczego ta inwestycja została rozłożona w czasie przekazał, że wyjaśniał te kwestie w roku 2011, 2012, 2013. Dodał, że w poprzedniej kadencji ówczesny Starosta i Wicestarosta podpisując umowę na termomodernizację zaplanowali realizację wszystkich budynków w roku 2010 i 2011 ze zwrotów z tej inwestycji i z zaciągniętego kredytu. Pierwsze zwroty z tej inwestycji wpłynęły w roku 2013. Przekazał, że nie widzi zagrożenia i nie należy się obawiać, że realizacja projektu będzie dłuższa o 5 lat i zakończy się w roku 2015, a nie teraz. Należy tak wykonywać tę inwestycję, aby po okresie objętym gwarancją wszystko funkcjonowało bez uwag.

Następnie zauważył, że w kwestii rozliczenia projektu termomodernizacji udzielał już odpowiedzi na piśmie i znajdują się one na BIP lub można zapoznać się z nimi w protokole z sesji. Dodał, że wnioski o płatność są złożone i są w trakcie realizacji. Środki pojawiają się na bieżąco po weryfikacji wniosków. Gminy otrzymały wszystkie środki finansowe.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 20-02-2014 08:48
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 20-02-2014
Ostatnia aktualizacja: - 20-02-2014 08:48