herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

870/2013 w sprawie odpowiedzi na wnioski złożone na posiedzeniu Komisji Finansów, Budżetu i Rozwoju Gospodarczego:

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XLIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 18 grudnia 2013r.

 

w sprawie odpowiedzi na wnioski złożone na posiedzeniu Komisji Finansów, Budżetu i Rozwoju Gospodarczego:

 

Treść zapytania:

Na Komisji Budżetowej złożyliśmy wniosek na który Zarząd udzielił odp., że pismo jest nieczytelne. Przeczytałem te wnioski by je doprecyzować. W punkcie pierwszym dotyczy on wydatkowania kwoty z funduszu Geodezyjno-Kartograficznego w 2010 roku na instalację w budynku przy ul, Północnej 15 w Myśliborzu w tym przedstawienie pełnej dokumentacji oraz uchwały o przekazaniu dotacji podjętej w lutym 2010 roku. Co tu jest takiego nieczytelnego? Wydatkowanie z Powiatowego Funduszu Zasobu Geodezyjno-Kartograficznego reguluje Ustawa Prawo Geodezyjne i Kartograficzne. Art. 41 tejże ustawy wymienia enumeratywnie, po kolei na co można wydać te pieniądze.  Pisze tam, ze można je wydatkować na zasób czy też mapy numeryczne. Jeżeli wydaliśmy pieniądze, a jest taka faktura zapłacona w styczniu mówi o tym na Zarządzie Pan Mariusz Szeliga, a w grudniu 2010 roku nowy Zarząd podjął uchwałę o zapłacie  to w świetle dzisiejszej sytuacji proszę mi wskazać, gdzie tu jest Zasób i czy te okablowanie z tej faktury, które dotyczy wszystkich pięter, czy na wszystkich piętrach będzie mieścił się będzie w tym budynku Zasób? Jest to ewidentny według mojej wiedzy wydatek niezgodny z art. 41 Ustawy Prawo Geodezyjno-Kartograficzne. Stanowi to również naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Wnioski zawarte w piśmie są bardzo czytelne i prosiłbym o ustosunkowanie się do nich. W naszym wniosku zwarta była również prośba o udostępnienie pisma o dotację , o te nieszczęsne 3 mln. zł, które wpisano w grudniu 2012 roku do budżetu, ale w sprawozdaniach wykazano już zerowe wykonanie zarówno po stronie dotacji jak i wydatków.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa
w kwestii pytań radnych dot. braku odpowiedzi na wnioski Komisji przekazał, że pismo zostanie przekazane Przewodniczącemu Komisji, który następnie przedstawi je na posiedzeniu Komisji.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 19-02-2014 13:31
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 19-02-2014
Ostatnia aktualizacja: - 19-02-2014 13:31