herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

858/2013 w sprawie wysokości środków finansowych wydatkowanych na analizę sytuacji zadłużenia w Powiecie Myśliborskim

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza  interpelacja na XLIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 18 grudnia 2013r.

 

w sprawie wysokości środków finansowych wydatkowanych na analizę sytuacji zadłużenia w Powiecie Myśliborskim

 

Treść zapytania:Jak mówimy o pieniądzach i ich wydawaniu na kolejne analizy i opracowania to w Starostwie na korytarzach można usłyszeć informacje, że bardzo dużo pieniędzy wydatkowano na analizy i różnego rodzaju obsługę prawną. Takich pieniędzy to nigdy nie było widać. Pamiętam, że nie tak dawno został przedstawiony na tej ścianie materiał, który mam w ręku o sytuacji zadłużenia w Powiecie Myśliborskim. Chciałbym się dowiedzieć ile to kosztowało? Ponieważ dziś usłyszałem, że ponoć były dwie transze. Nie chciałbym wprowadzać radnych w błąd, ale chciałbym się odnieść do tego co Pan tu Nam przedstawiał. Mam poważne wątpliwości co do źródła na podstawie jakiego to przygotowano. Charakterystyka obecnej sytuacji Powiatu Myśliborskiego to tyko rzut oka pokazuje, że coś tu nie gra. Np. wynagrodzenia.

W roku 2011 kwota 33.612.652,00 zł i pochodne od wynagrodzeń, które nie wiadomo czy są w tym czy też nie pokazuje się, że wynoszą 7.434.000,00 zł Czyli razem ponad 40 mln. zł. Nie przypominam sobie takiego budżetu.

Jak kwoty te mają się do sprawozdań, które otrzymaliśmy? Należałoby tą sprawę wyjaśnić, ponieważ ma to wpływ na inne związane z tym dokumentem nie tylko z tą sytuacją, pojawiające się niejasności.

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Przygotowanie prezentacji multimedialnej, w ramach której zostały przedstawione wnioski z dokonanej analizy oraz konsekwencje podejmowanych działań lub zaniechań stanowi część etapu I Analizy zdolności kredytowej Powiatu Myśliborskiego wraz z planem restrukturyzacji istniejących zobowiązań, która to została przygotowana przez podmiot zewnętrzny za wynagrodzeniem w kwocie 9.840,0 zł . Etap II obejmował  przygotowanie do procesu restrukturyzacji, aż do jego zakończenia i kosztował 5.535,0 zł

Pochodne od wynagrodzeń wykazane w analizie w wysokości 7.434.676 zł stanowią odrębną pozycję wydatków i obejmują ponadto pochodne zapłacone w ramach realizacji projektów z udziałem środków zewnętrznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne sklasyfikowane w § 4130. W sprawozdawczości budżetowej za 2011 roku § 4130 został zakwalifikowany jako wydatek wykonany  w ramach zadań statutowych.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 28-01-2014 08:53
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 28-01-2014
Ostatnia aktualizacja: - 28-01-2014 08:53