herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

857/2013 w sprawie zawiadamiania związków reprezentatywnych o zamiarach likwidacji i przekształceń jednostek oświatowych dokonywanych w IV kadencji Rady

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza  interpelacja na XLIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 18 grudnia 2013r.

 

w sprawie zawiadamiania związków reprezentatywnych o zamiarach likwidacji i przekształceń jednostek oświatowych dokonywanych w IV kadencji Rady

 

 

 

Treść zapytania:

Cieszę się, że otrzymaliśmy informację od Pani Naczelnik Mirosławy Salasy, że zostały zawiadomione związki reprezentatywne, a najbardziej mnie cieszy to, że zostało zawiadomione Forum Związków Zawodowych i że akurat on udzielił odpowiedzi.

Czy Forum Związków Zawodowych było informowane o zamiarach likwidacji i przekształceń jednostek oświatowych dokonywanych w tej kadencji. Jeżeli tak to do kogo można się zwrócić o udostępnienie tej informacji?

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Przy reorganizacji jednostek oświatowych zawiadamiane były związki zawodowe działające na terenie Powiatu Myśliborskiego, tj. Związek Nauczycielstwa Polskiego,  Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” oraz Wolny Związek Zawodowy „Solidarność-Oświata”. Podkreślenia wymaga fakt, że uchwały dotyczące reorganizacji jednostek oświatowych, zgodnie z art. 78 ustawy o samorządzie powiatowym,  objęte były nadzorem Wojewody, który nie stwierdził nieprawidłowości proceduralnej przy ich podejmowaniu.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 28-01-2014 07:42
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 28-01-2014
Ostatnia aktualizacja: - 28-01-2014 07:42