herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

854/2013 w sprawie aktualizacji dokumentacji technicznych wykonanych dla Starostwa i prywatnych inwestorów przez osobę do tego nieuprawnioną

Zgłoszona przez Pana Tadeusza Maćkałę  interpelacja na XLIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 18 grudnia 2013r.

 

w sprawie aktualizacji dokumentacji technicznych wykonanych dla Starostwa i prywatnych inwestorów przez osobę do tego nieuprawnioną

 

Treść zapytania:

Pan Jerzy Cholewa dla Starostwa Powiatowego wykonał 15 dokumentacji projektowych, cztery z nich dotyczyły termomodernizacji: - sali gimnastycznej ZSP Nr 3
w Myśliborzu, - sali gimnastycznej ZSP Nr 2 w Barlinku, - budynku ZSP Nr 1 w Dębnie ul. Zachodnia, - budynku warsztatów szkolnych ZSP Nr 1. w Barlinku ul. Szosowa, które zostały zaktualizowane. Na tę aktualizację dodatkowo Starostwo wydatkowało 82.815,00 zł. Czy zażądano zwrotu w/w kwoty od projektanta? Panie Starosto co z pozostałymi jedenastoma dokumentacjami wykonanymi przez tego  Pana?  Czy dokonano aktualizacji? Ile zapłacono za 15 dokumentacji? Jakie czynności zostały podjęte w tej sprawie w celu odzyskania niesłusznie wypłaconych pieniędzy? Panie Starosto kolejna sprawa z tym Panem, bo takich naciągnięć było znacznie więcej, a dotyczyło to prywatnych interesów. W ilu przypadkach wznowiono postępowania i jak się one zakończyły?

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Nawiązując także do wcześniejszych zapytań dot. wykonania dokumentacji technicznej dla Starostwa informuję że sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu. Z ostatniej informacji wynika, że postępowanie zostało zawieszone.  

Do tej pory z wykonanych dokumentacji technicznych zaktualizowano 4. Część z nich nie będzie aktualizowana, gdyż inwestycje zostały zakończone. Pozostałe będą aktualizowane sukcesywnie gdy zadania zostaną ujęte do realizacji.

Starostwo Powiatowe w Myśliborzu zleciło sporządzenie dokumentacji technicznych dla wskazanej – za kwotę 146.409,00 zł

W zakresie dotyczącym ilości wznowionych postępowań w Wydziale Budownictwa
w przypadkach, gdzie inwestorem były osoby prywatne a dokumentację projektową opracowywała w/w osoba informuję że w 42 sprawach wznowiono postępowania, z czego:          

 - w 29 przypadkach uchylono decyzję pozwolenia na budowę,

-  w 10 przypadkach postępowanie zostało zawieszone,

- w 3 przypadkach wydano decyzję zatwierdzającą projekt budowlany wykonany przez uprawnionego projektanta.

Ponadto informuję, że w przedmiotowej sprawie  prowadzone jest postępowanie   przez Prokuraturę Rejonową w Myśliborzu i do czasu zakończenia tego postępowania żadne czynności w w/w sprawie nie będą podejmowane.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 28-01-2014 07:36
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 28-01-2014
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 28-01-2014 07:36