herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

851/2013 w sprawie interwencji dot. wykonania sygnalizacji świetlnej w Myśliborzu

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XLI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 29 października 2013r.

 

w sprawie interwencji dot. wykonania sygnalizacji świetlnej w Myśliborzu:

 

Treść zapytania:

 

Myślibórz jest jednym z nielicznych miast powiatowych, które nie ma ani ronda, ani sygnalizacji świetlnej. W telewizji podano informację na temat planowanych inwestycji dot. budowy obwodnic w dużych miastach. W Województwie Zachodniopomorskim planuje wykonać się jedną obwodnicę. Na obwodnicę Myśliborza przygotowana jest dokumentacja, ale z pewnością w najbliższym czasie nie zostanie ona wykonana.  Dlatego na skrzyżowaniu dróg Łużycka, Lipowa, Ogrodowa oraz drogi nr 26 z Krajnika ze skrzyżowanie z ulicą Piłsudskiego (wjazd obok PKS) zasadnym jest wykonanie sygnalizacji świetlnej. W godzinach szczytu ruch jest bardzo utrudniony. Są to dwa newralgiczne punkty w Myśliborzu. Są to wnioski mieszkańców Myśliborza oraz kierowców. Generalne Dyrekcja powinna rozpatrzyć te wnioski i jak najszybciej przystąpić do wykonania tej sygnalizacji bądź też zacząć budowę obwodnicy Myśliborza. Są to inwestycje drogowe dot. dróg wojewódzkich i krajowych,  dlatego leży to w kompetencjach Generalnej Dyrekcji.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

przekazał, że odbędzie w tym temacie rozmowa z Naczelnikiem Wydziału i działania zostaną poczynione. Zauważył, że temat sygnalizacji przewija się od lat i w dalszym ciągu będzie monitowany i podejmowane będą działania w tym zakresie.    

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 22-01-2014 10:45
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 22-01-2014
Ostatnia aktualizacja: - 22-01-2014 10:45