herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

850/2013 wsprawie powołania Rady Nadzorczej i Komisji Rewizyjnej w spółkach szpitalnych

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XLI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 29 października 2013r.

 

sprawie powołania Rady Nadzorczej i Komisji Rewizyjnej w spółkach szpitalnych:

 

Treść zapytania:

 

Dokonując analizy tego sprawozdania, wynika, że koszty i usługi obce w spółce w Dębnie są prawie o 806.000 zł większe niż w spółce szpitalnej w Barlinku. Z czego to wynika?

Kwota 1.142.000 zł daje 127.000 zł miesięcznie. Przy wirtualnej księgowości, takiej, jaką prowadzi Pan Rostowski - manipuluje długiem publicznym wyprowadza fundusze, składki OFE i inne; trzeba byłoby doliczyć. Z informacji przedstawianych przez spółkę w Dębnie ciężko jest obliczyć i wskazać jaka jest faktycznie na dany dzień sytuacja finansowa. Skoro głównym przedstawicielem na Walnym Zgromadzeniu jest Starosta Arkadiusz Mazepa, to czy Zarząd planuje powołać Radę Nadzorczą, czy Komisję Rewizyjną. Powinny być ciała, które będą to kontrolowały. Spółka w Barlinku radziła sobie dobrze, po przekształceniu radzi sobie jeszcze lepiej, a w przypadku Dębna te obawy są duże, ponieważ w sprawozdaniu rocznym wszystko zostanie zaksięgowane to wynik finansowy będzie w granicach 1.500.000 zł. Skąd pieniądze na spłatę tego długu?

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

przekazał, że w momencie utworzenia Spółek zostały przekazane informacje, że oba organy będą w każdej spółce, ale po pełnym roku obrotowym.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 22-01-2014 10:45
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 22-01-2014
Ostatnia aktualizacja: Dagmara Gembiak 25-02-2014 11:59